Barák gólem pojistil překvapivou výhru Udinese na hřišti lídra Serie A

17:15aktualizováno  22:21
MILÁN - Antonín Barák zpečetil nečekané vítězství fotbalistů Udine na hřišti dosavadního lídra italské ligy Interu Milán. Na gól, kterým český záložník uzavřel skóre na 3:1, mu přihrál Jakub Jankto.

Antonín Barák se raduje z třetího gólu do sítě Interu Milán. foto: AP/ČTK

Barák řídil vítězství Udine nad Beneventem, připsal si gól a asistenci

Inter v 17. kole poprvé v sezoně prohrál, čehož využila Neapol a posunula se na první místo. Při výhře 3:1 na hřišti FC Turín si připsal rekordní trefu slovenský záložník Marek Hamšík.

Inter držel soupeře od úvodu zápasu pod tlakem, do vedení šli ale hosté. Ve 14. minutě usměrnil do sítě prudký Widmerův centr Lasagna. Favorit srovnal už za 71 sekund, poté co se podobným způsobem trefil nejlepší ligový střelec Icardi.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější obraz hry a po necelé hodině také druhou branku Udine.

ČR - San Marino, utkání skupiny C kvalifikace MS 2018 ve fotbale, 8. října v...
San Marino - ČR, utkání skupiny C kvalifikace MS 2018 ve fotbale, 26. března v...

Widmerův centr nastřelil ve vápně Santonovu ruku a rozhodčí se po dlouhé poradě s videem nakonec rozhodl nařídit pokutový kop. Ten proměnil tvrdou ranou do horní poloviny brány De Paul.

Gólová akce českých spoluhráčů se odehrála v 77. minutě. Jankto utekl po levé straně a poslal před bránu zakroucený centr, který umístil Barák do protipohybu brankáře Handanoviče.

Výsledky 17. kola:

Inter Milán - Udine 1:3 (16. Icardi - 14. Lasagna, 61. De Paul z pen., 77. Barák), FC Turín - Neapol 1:3 (64. Belotti - 4. Koulibaly, 25. Zielinski, 30. Hamšík),

20:45 AS Řím - Cagliari.

Bývalý záložník pražské Slavie si připsal čtvrtý gól v aktuální sezoně Serie A. Udine vyhrálo v lize potřetí v řadě a posunulo se na jedenácté místo.

Neapol rozhodla o zisku tří bodů v úvodní půlhodině hry. Ve 4. minutě se prosadil po rohovém kopu hlavou Koulibaly. Byl to už šestý neapolský gól z rohu v této sezoně, což je nejvíc ze všech týmů v Serii A.

Ve 25. minutě zvýšil Zielinski, který využil Jorginhovy kolmice za obranu. O pět minut později upravil na rozdíl tří branek Hamšík.

Slovenský záložník poslal placírkou nechytatelnou střelu do levého horního rohu Siriguovy brány a svým 115. gólem ve všech soutěžích v dresu Neapole vyrovnal klubový rekord legendárního Argentince Diega Maradony.

Turín už dokázal pouze snížit zásluhou Belottiho. V lize prohrál po šesti zápasech a zůstal devátý.