Baníku útok na první místo v tabulce nevyšel, v Plzni jen remizoval 0:0

19:32aktualizováno  19:42
PLZEŇ - Fotbalisté Baníku Ostrava nevyužili zaváhání konkurentů ve víkendových zápasech nejvyšší domácí soutěže a po remíze 0:0 v Plzni zůstali na čtvrté pozici. V příštím kole Ostravané přivítají ve Vítkovicích vedoucí Jablonec.

Plzeň-Baník Ostrava. foto: ČTK

Ostrava začala ve Štruncových sadech aktivně, snažila se domácí zaskočit a především její nová posila Vydra se hodně snažil odvděčit trenéru Koubkovi za šanci hned v úvodu jara. Ovšem prosadit se nedokázal, stejně jako jeho kolega Mičola.

Plzeňští tak pomalu začali získávat půdu pod nohama. Proti někdejším spoluhráčům byl nejaktivnější záložník Rajtoral, který se snažil pálit i přihrávat a s jeho pokusem v osmé minutě měl Baránek plné ruce práce.

Po dvaceti minutách se začali Západočeši nadechovat k větší aktivitě, kterou měla především díky středové řadě. Ve 24. minutě byli blízko brance po ideální kombinaci na levé straně, jenže asistent sudího Chytil odmával Rajtoralovi nesprávně ofsajd a Rezek nemohl zakončit do opuštěné branky.

Plzeň-Baník Ostrava.

Nebezpečný byl i tvrdý střelecký pokus Rady z dvaceti metrů, ale branku těsně minul. Na druhé straně připravil nadějnou možnost soupeři odvážným vyběhnutím brankář Ticháček, Varadi však nezkusil míč poslat do opuštěné branky a místo toho volil alibistickou přihrávku.

V druhém poločase pokračoval oboustranně opatrný výkon a první nebezpečí přinesl až Horváthův roh v 53. minutě, po němž zakončoval z otočky Rezek. Baránka na brankové čáře nahradil Neves, který krátce poté musel kvůli zranění odejít ze hřiště. O deset minut později se podobný moment takřka opakoval, i když Rada pálil z otočky po kombinaci, ale tentokrát branku netrefil.

Hosté v této fázi hry příliš nedokázali Plzni vzdorovat. Jejich ofenzivní akce vedly pouze přes postupný útok, což si domácí důrazná defenziva dokázala pohlídat. Domácí se snažili zápas zlomit ve svůj prospěch v závěru a Petržela měl po Horváthově vysunutí velkou šanci, jenže v rychlosti si nechal míč odskočit a hosté ho dokázali včas odblokovat.

Ostrava v závěru přece jen přidala, ale do žádné velké šance se nedostala a jen potvrdila, že oba týmy vstupem do jara příliš nepřesvědčily. Nejnebezpečněji působil dalekonosný pokus Varadiho a centr z poslední minuty, který minul hlavou Bolf.

VÝSLEDKY 17. KOLA + TABULKA

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Jílek - Chytil, Pelikán. ŽK: Mičola, Lička, Zeher (všichni Ostrava). Diváci: 3560.

Plzeň: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (70. Jiráček) - Bakoš (89. Rýdel), Rezek (79. Krbeček). Trenér: Vrba.

Ostrava: Baránek - Řezník, Bolf, Neuwirth, Neves (57. Greguš) - Varadi, Lukeš, Marek, Lička - Vydra (61. Zeher), Mičola (90.+1 Strnad). Trenér: Koubek.

1. Jablonec 17 10 4 3 20:12 34
2. Teplice 16 9 6 1 29:16 33
3. Sparta 17 8 9 0 20:8 33
4. Ostrava 17 9 5 3 23:15 32
5. Slavia 17 7 6 4 22:14 27
6. Plzeň 16 7 6 3 17:13 27