Baník znovu prohrál, doma podlehl Boleslavi. Klokani obrali o body Olomouc

17:00aktualizováno  20:22
OSTRAVA/PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v utkání 13. ligového kola v Ostravě 1:0 brankou Ruslana Mingazova ze čtrnácté minuty.

Milan Baroš svému týmu k zisku bodů opět nepomohl. foto: MAFRA - Dan Materna

Baník měl celou druhou půli převahu a závěrečnou čtvrthodinu hrál po vyloučení hostujícího brankáře Kamrana Agajeva proti deseti, ale na bod nedosáhl.

Nováček tak protáhl své čekání na vítězství v nejvyšší soutěži už na dvanáct kol, naopak Mladá Boleslav v lize potřetí za sebou zvítězila a v neúplné tabulce se posunula na deváté místo.

Fotbalisté Olomouce remizovali 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovali podesáté za sebou. Nováčka poslal před pauzou do vedení Jakub Plšek, domácí Jevgenij Kabajev pak v nastavení první půle nedal penaltu, ale v 68. minutě srovnal Martin Hašek mladší.

Sigma má na druhém místě tabulky jednobodový náskok na třetí Slavii, kterou čeká v neděli zápas na půdě vedoucí Plzně. Na Viktorii ztrácí Olomouc deset bodů.

Martin Honiš v souboji s obráncem Boleslavi Ondřejem Kúdelou
Zklamaný Martin Dostál z Baníku Ostrava.

Fotbalisté Jihlavy nečekaně porazili Liberec 3:1. Vysočina v nejvyšší soutěži zvítězila po čtyřech porážkách a odpoutala se z posledního místa neúplné tabulky na dvanáctou pozici.

Domácí poslal do vedení v úvodu Jiří Krejčí, poté vyrovnal Martin Graiciar, ale mezi 35. a 38. minutou rozhodl dvěma góly Jan Záviška. Slovan nebodoval poprvé po předchozích třech ligových výhrách a může přijít o čtvrtou příčku.

Fotbalisté Teplic díky dvěma brankám Davida Vaněčka a zásahu Martina Filla zdolali 3:0 Slovácko a udrželi domácí neporazitelnost v této sezoně.

Hosté naopak natáhli sérii bez vítězství v nejvyšší soutěži už na deset zápasů a od pásma sestupu je dělí jediný bod.

Fotbalisté Dukly doma s Karvinou dohnali dvoubrankovou ztrátu a zvítězili 3:2. Pražané ještě šest minut před koncem prohrávali, ale Jan Holenda a střídající Lukáš Holík v závěru dokonali obrat.

Dukla tak udržela domácí neporazitelnost v sezoně, Slezané na premiérovou venkovní výhru v tomto ročníku dál čekají. Karviné nepomohly ani branky Filipa Panáka a Lukáše Budínského. První gól Dukly vstřelil Dominik Preisler.

Výsledky 13. kola:

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky:
68. Hašek ml. - 38. Plšek. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský. ŽK: Šmíd (Bohemians). Diváci: 3798.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter (26. Kabajev, 83. Tetteh), Hašek ml., Mašek, Vaníček (78. Bartek) - Nečas.
Olomouc: M. Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (78. Hála), Plšek, Kalvach, Houska (89. Obročník), Falta - Chorý (75. Texl).

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branka: 14. Mingazov. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Horák. ŽK: Sus, Hrubý - Mingazov, Takács, Agajev. ČK: 75. Agajev. Diváci: 5505.
Ostrava: Šustr - Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan - Šindelář (63. Mičola) - Sus (74. Poznar), Hrubý, De Azevedo, Stáňa (46. O. Šašinka) - Baroš.
Mladá Boleslav: Agajev - Pauschek, Chaluš, Magera, Fleišman - Takács, Rada - Přikryl (77. Vejmola), Mingazov (69. Chramosta, 90. Ljovin), Fabián - Mebrahtu.

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 3:1 (3:1)
Branky:
35. a 38. Záviška, 5. Krejčí - 24. Graiciar. Rozhodčí: Marek - Pochylý, Dobrovolný. ŽK: Keresteš, Krejčí, Vaculík - Potočný. ČK: 85. Potočný. Diváci: 2063.
Jihlava: Hanuš - Nový, Tlustý, Krejčí, Keresteš - Vaculík (80. Zoubele), Záviška - Fulnek, Dvořák, Popovič (86. Daníček)- Ikaunieks (90.+2 Urblík).
Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr (84. Voltr) - Bosančič, Kulhánek, Potočný - Ševčík (72. Folprecht), Graiciar, Hybš (59. Pulkrab).

FK Teplice - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky:
52. a 75. Vaněček, 36. Fillo. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Koval. ŽK: Hyčka - Divíšek, Navrátil, Hofmann. Diváci: 3252.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Fillo (50. Hyčka), Kučera, Král, Soungole (63. Trubač), Jan Rezek (87. Šup) - Vaněček.
Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Šimko, Divíšek (63. Reinberk) - Navrátil, Šumulikoski, Machalík (84. Sadílek), Daníček (57. Jakub Rezek), Havlík - Zajíc.

Dukla Praha - MFK Karviná 3:2 (0:1)
Branky:
62. Preisler, 85. Holenda, 89. Holík - 38. Panák, 55. Budínský. Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Kubr. ŽK: Djuranovič, Brandner - Šisler, Lischka, Eismann. Diváci: 1626.
Dukla: Rada - Preisler, Holek, Jiránek, Podaný - Miloševič (62. Holík), Bilovský, Tetour - Schranz (46. Djuranovič), Holenda, Koreš (77. Brandner).
Karviná: Berkovec - Štepanovský, Janečka, Lischka, Vondra - Budínský, Šisler - Moravec, Panák (76. Ramírez), Kalabiška (79. Eismann) - Wágner.