Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Baník si poradil se Slováckem a posunul se do čela ligy

19:56
OSTRAVA - Ostravský Baník na svém hřišti přestřílele Slovácko 3:2 a posunul se na první míst o bod před Spartu, kterou čeká v pondělí derby se Slavií.

Vítězné salto Varadiho. foto: ČTK

Ostrava - Slovácko 3:2 (2:1)

Branky: 25. Neves, 43. Varadi, 68. Neuwirth - 2. Kuncl, 59. Fujerik. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Santarius. ŽK: Bolf, Neuwirth, Lukeš - Košút, Fujerik. Diváci: 7168.

Slovácko vedlo rychlým gólem Kuncla, ale favorit ještě do přestávky utkání dvěma brankami otočil. Vítěznou pečeť měl však teprve zásah Neuwirtha, který v 68. minutě stanovil konečný výsledek. Baník na prvním místě vystřídal Spartu, která se však může do vedení vrátit po pondělní dohrávce se Slavií.

Předzápasový apel ostravských trenérů šel už po osmdesáti sekundách do větru. Slovácko udeřilo hned z první standardní situace: Valentův roh prodloužil Němčický na zadní tyč, kde si volný Kuncl doběhl pro pohodlnou dorážku. Baník po šokujícím začátku rychle zvedl hlavu. Identická situace mohla na protější straně přinést vyrovnání, ale Zeher zblízka hlavičkoval do gólmana.

Po čtvrthodině se Ostrava nadechla k výraznějšímu náporu. Hostující obranný val povoloval pod tlakem ostravských akcí z křídel i standardních situací. Zeher ve 20. minutě levačkou přestřelil, po dalším rohu však Bolf mířil hlavou do tyče a odražený míč vrátil Varadi do ohně Nevesovi, který z malého vápna vyrovnal.

Baník ještě zvýšil obrátky. Otočit stav mohl v 29. minutě Lukeš, ale po brejku svou ránu z ideální parkety na středu šestnáctky špatně umístil a Filipko zasáhl. Slovácko po minutách v defenzivě dalo najevo, že myslí i na útok. Rychlý kontr Svízely se Švancarou dal velkou možnost k vyrovnání Fujerikovi, který však trefil Baránka do nohou.

Jiné individuální selhání vzápětí stálo Slovácko ještě víc. Kordula přišel o balon před vlastním pokutovým územím a Lukešův centr dopravil po souboji se stoperem do sítě důrazný Varadi.

Gól do šatny na hosty zapůsobil spíše pozitivně. Druhou půli rozehráli aktivněji, k vyrovnání jim však pomohla fatální chyba brankáře Baránka. Jeho špatný odkop v 59. minutě vystihl na útočné polovině Kordula a Fujerik dokončil dílo přesnou střelou. Rušný zápas Baník ale brzy znovu naklonil na svoji stranu. Bez viny opět nebyla hostující obrana, jíž propadl Lukešův trestný kop a stoper Neuwirth z několika metrů nezaváhal.

Výhru mohl zpečetit Varadi, ale Filipko jeho hlavičku reflexivně vyrazil. Slovácko v závěru vrhlo vše do ofenzivy, tlak ani šance si však nevypracovalo.