Sparta čtyřmi góly smazala Strakovu Karvinou, Kozák své trápení prolomil hattrickem

Libor Kozák se raduje z jednoho ze svých tří gólů do sítě Karviné. foto:  Michal Sváček, MAFRA

ostrava/praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 12. kole první ligy Karvinou 4:0 a po dvou prohrách se Slavií a Plzní bez vstřelené branky naplno bodovali.
  18:25aktualizováno  21:09

Slovácko zdolalo Liberec a poskočilo na šesté místo tabulky. Severočeši jsou devátí

Výhru Letenských zařídil hattrickem útočník Libor Kozák, konečné skóre stanovil Guélor Kanga.

Hosté hráli od 61. minuty bez vyloučeného Michala Petráně.

Sparta oplatila Karviné domácí ligovou porážku z jara 1:3 a na vedoucí Slavii ztrácí 12 bodů a o tři méně na druhou Plzeň. Oba celky mají k dobru nedělní zápasy.

Sparta se musela obejít bez podpory disciplinární komisí zavřeného kotle.

Baník čtyřmi góly v poločase deklasoval Zlín

Fotbalisté Ostravy deklasovali Zlín 4:0. Baník zápas stejně jako pondělní dohrávku s Příbramí rozhodl už v první půli, kdy dal všechny góly.

Mezi 21. a 41. minutou se postupně trefili Dame Diop, Milan Jirásek, Rudolf Reiter a Martin Fillo.

Slezané doma vyhráli v lize popáté za sebou a v neúplné tabulce jsou třetí. Čtrnáctý Zlín naopak z posledních šesti kol získal jediný bod.

Fotbalisté Příbrami doma remizovali s Olomoucí 0:0, bodovali po předchozích čtyřech prohrách, ale gól nedali počtvrté za sebou a celkem 416 minut.

Sigma v nejvyšší soutěži prodloužila sérii bez porážky na šest zápasů a je v tabulce sedmá. Středočeši poskočili na 13. místo.

Fotbalisté Teplic zvítězili v Opavě 1:0, přestože dohrávali v devíti. Zápas rozhodl v 86. minutě Jakub Mareš v době, kdy už domácí měli přesilovku po vyloučení Jana Shejbala z 72. minuty.

V závěru dostal červenou kartu ještě hostující Petr Mareš, ale Teplice už tři body udržely a v lize pošesté za sebou neprohrály. Naopak předposlední Opava čeká na vítězství už deset kol.

Výsledky 12. kola:

Baník Ostrava - Fastav Zlín 4:0 (4:0)
Branky:
20. Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo. Rozhodčí: Machálek - Moláček, Vaňkát. ŽK: Pokorný (Ostrava). Diváci: 6073.
Ostrava: Budinský - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (83. Lalkovič), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič - Diop (73. Kaloč), Smola (67. Holzer).
Zlín: Rakovan - Fantiš, Buchta, Cedidla, Bartošák - Matejov, Mašek, Folprecht, Jiráček (80. Nečas), Čanturišvili (66. Džafič) - Wágner (63. Železník).

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí
: Julínek - Podaný, Šimáček. ŽK: Rezek, Tregler, Soldát - Falta.  Diváci: 1860.
Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Kingue, Cmiljanovič - Soldát - Nový (90.+1 Polidar), Alvir, Rezek, Zeman - Škoda (73. Stuparevič).
Olomouc: Reichl - Zahradníček (89. Kerbr), Beneš, Jemelka, Vepřek - Pilař, Houska, González (90.+3 Texl), Plšek, Falta - Nešpor (81. Greššák).

SFC Opava - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka
: 86. J. Mareš. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Jursa, Mondek, Hrabina - Paradin, P. Mareš. ČK: 72. Shejbal (Teplice), 90. P. Mareš. Diváci: 3212.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Zavadil, Jursa (89. Schaffartzik) - Manzia (57. Zapalač), Šulc, Mondek - Dedič.
Teplice: Grigar - Paradin, Čmovš, Shejbal - Vondrášek, Kodeš, Kučera, P. Mareš, Hyčka - J. Mareš (90.+1 Vyhnal), Řezníček (86. Jindráček).

Sparta Praha - MFK Karviná 4:0 (1:0)
Branky:
14., 51. a 59. Kozák, 85. Kanga. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Koval - Houdek (video). ŽK: Hancko, Kanga, Sáček, Hašek - Rundič, Petráň, Marek Hanousek. ČK: 61. Petráň. Diváci: 7181.
Sparta: Heča - Sáček, Hancko, Lischka, Frýdek - Graiciar (75. Plavšič), Trávník, Kanga, Hašek, Hložek (80. Vindheim) - Kozák (69. Tetteh).
Karviná: Hrdlička - Ndefe (46, Putyera), Kouřil, Rundič, Čonka - Lingr (88. Moravec), Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua - Petkov (79. Bukata), Petráň.