15. listopadu 2017 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Australané proměnili dvě penalty a stali se 31. účastníkem mistrovství světa

Australský kapitán Mile Jedinak rozhodl o postupu Australanů na MS hattrickem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australský kapitán Mile Jedinak rozhodl o postupu Australanů na MS hattrickem. | foto: Reuters

MELBOURNE Fotbalisté Austrálie se stali 31. účastníkem mistrovství světa. V odvetě baráže po hattricku Jedinaka porazili Honduras 3:1, první zápas skončil 0:0.

Fotbalisté Austrálie se stali předposledním 31. účastníkem mistrovství světa v Rusku.

V odvetě interkontinentální baráže porazili v Sydney Honduras 3:1 díky hattricku kapitána Milea Jedinaka, který v 54. minutě otevřel skóre tečovanou střelou z přímého kopu a pak proměnil dvě penalty.

Alberto Elis v nastavení už jen snížil. První zápas v San Pedro Sula skončil bez branek.

Austrálie postoupila na světový šampionát počtvrté za sebou a celkově popáté. Během kvalifikace odehrála 22 utkání. Honduras nevyužil šanci vybojovat třetí postup na závěrečný turnaj po sobě.

Souboj Chile vs. Austrálie na Poháru FIFA v Rusku byl především boj.
Hráči Austrálie a Saudské Arábie po zápase.

Poslední účastník mistrovství světa v příštím roce vzejde ze souboje mezi Peru a Novým Zélandem, jenž vyvrcholí v noci na čtvrtek SEČ. Úvodní zápas skončil bez branek.

Jedinak chyběl Austrálii kvůli zranění v závěru asijské kvalifikace o šampionát v Rusku a v interkontinentální baráži prožil povedený návrat.

V 54. minutě odvety dokázal zlomit honduraskou defenzivu z přímého kopu těsně za vápnem, který mimo dosah brankáře tečoval střídající Henry Figueroa.

V 71. minutě argentinský rozhodčí Pitana k velké nevoli hostů odpískal penaltu za ruku Bryana Acosty a Jedinak zvýšil, přestože brankář Escober vystihl směr střely.

Pět minut před koncem třiatřicetiletý australský záložník s chorvatskými kořeny zkompletoval hattrick, když s přehledem proměnil další pokutový kop po faulu Palaciose.

Ve čtvrté minutě nastavení po rohu z dorážky snížil Elis, ale už nemohl nic změnit na australském postupu na šampionát, který po závěrečném hvizdu oslavili domácí spolu se 77 tisíci diváky velkolepým ohňostrojem.