Atlético překvapivě padlo, Realu zachránil bod kanonýr Ronaldo

19:51aktualizováno  23:14
VALENCIE - Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v zápase 36. kola španělské ligy na hřišti Levante 0:2. Vedoucí tým tabulky nezískal ani bod poprvé od 23. února, kdy prohrál v Pamploně 0:3, a ukončil tak sérii devíti vítězných utkání. Jeho městský rival Real doma s Valencií pouze remizoval 2:2, za Atléticem tak zaostává o pět bodů, má ale zápas k dobru.

Juan Bernat z Valencie (vlevo) se ve vzduchu potkal s Garethem Balem. foto: Reuters

Již v 7. minutě Levante vedlo 1:0 poté, co si obránce Atlética Filipe Luis vstřelil vlastní gól. Svěřenci Diega Simeoneho sice byli aktivnějším týmem, žádná ze šancí však nevedla k vyrovnání.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo

Almería - Betis Sevilla 3:2 (52. Díaz, 77. Vidal, 90.+4 Azeez - 60. Rodríguez, 71. Sevilla)

Levante - Atlético Madrid 2:0 (7. vlastní Filipe Luis, 69. Barral)

FC Sevilla - Villarreal 0:0

Real Madrid - Valencie 2:2 (59. Ramos, 90.+2 Ronaldo - 44. Mathieu, 65. Parejo).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

V 69. minutě naopak na konečných 2:0 upravil španělský útočník David Barral, když využil přesného centru Víctora Casadesúse. Vstřelil tak sedmý gól v dresu Levante, kam přišel loni z tureckého Ordusporu.

Real i přes střeleckou převahu inkasoval v zápasu s Valencií první gól. Ve 44. minutě rozehrál záložník hostů Daniel Parejo rohový kop a francouzský obránce Jérémy Mathieu poslal míč hlavou za brankáře Lópeze. Realu se ale čtvrt hodiny po začátku druhé půle podařilo vyrovnat, potřetí v sezoně se trefil obránce "Bílého baletu" Sergio Ramos.

Hosté se však po několika minutách znovu dostali do vedení, když Sofiane Feghouli přihrál do pokutového území Parejovi a ten tvrdou přízemní střelou nedal brankáři šanci.

Drtivý tlak Realu ale v nastavení vyústil v další vyrovnání: patou se po pasu Ángela Di Maríi trefil Cristiano Ronaldo a připsal si 31. branku v sezoně. Real Madrid se tak po sérii čtyř ligových výher musel spokojit s pouhým bodem.