Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Atlético Madrid ztratilo body, s Villarrealem remizovalo 1:1

22:08aktualizováno  23:04
MADRID - Fotbalisté Barcelony ve španělské lize vyhráli na hřišti posledního Betisu Sevilla 4:1 a vedou tabulku už o tři body před Atléticem Madrid. Již v prvním poločase si však obnovil zranění stehenního svalu Lionel Messi a katalánský velkoklub musel od 21. minuty hrát bez své největší hvězdy.

Fotbalista Atlétika Madrid Raúl García (vlevo) a Mateo Musacchio z Villarealu foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 13. kolo

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:3 (23. García - 3. Fazio, 10. Vitolo, 58. Bacca)

Valencie - Valladolid 2:2 (29. Pabón, 75. Feghouli - 9. Guerra, 50. García)

Villarreal - Atlético Madrid 1:1 (79. Juanfran vlastní - 2. Mario vlastní)

Betis Sevilla - FC Barcelona 1:4 (90.+2 Molina z pen. - 63. a 79. Fábregas, 35. Neymar, 37. Pedro)

Přesto šli hosté krátce po půlhodině do dvougólového vedení, když se během dvou minut trefili Neymar a Pedro Rodríguez. Ve druhém poločase pak navýšil vedení Barcy dvěma brankami Cesc Fábregas, domácí dokázali v závěru jen snížit. Jorge Molina z pokutového kopu potrestal faul Daniho Alvése. Betis prohrál poosmé v sezoně a s devíti body je stále poslední.

Atlético pouze remizovalo na hřišti Villarrealu 1:1 a podruhé v sezoně ztratilo body. Vůbec první nerozhodný výsledek madridského celku v tomto ligovém ročníku zařídily na obou stranách vlastní branky. Už ve druhé minutě srazil míč po centru Juanfrana za svého brankáře Mario Gaspar. Právě Juanfran si ale deset minut před koncem po pasu Francouze Jérémyho Perbeta počínal podobným způsobem, a nechtěně tak pomohl Villarrealu k bodovému zisku. Villarreal je s 24 body čtvrtý, na třetí Real Madrid ztrácí sedm bodů.