Atlético zdolalo Getafe a je zpět na první příčce španělské ligy

21:18
MADRID - Fotbalisté Atlética Madrid vedou po výhře 2:0 na hřišti Getafe tabulku španělské ligy o tři body před Realem. FC Sevilla v 33. kole zvítězila v městském derby na hřišti Betisu 2:0. Obě branky vstřelil francouzský útočník Kevin Gameiro, který se v této sezoně trefil již třináctkrát.

A je tam! Na snímku radující se Diego Godin. foto: Reuters

Skóre utkání mezi Getafe a madridským Atléticem otevřel obránce Diego Godín, jenž si ve 40. minutě naběhl na Juanfranův centr a hlavou přesně zakončil. V 66. minutě mohli hosté vedení navýšit, když byl po faulu Ángela Lafity nařízen pokutový kop, Diego Costa však penaltu již potřetí v sezoně neproměnil.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo

Betis Sevilla - FC Sevilla 0:2 (30. z pen. a 82. Gameiro)

Valencie - Elche 2:1 (22. Piatti, 61. Parejo - 28. Coro)

Getafe - Atlético Madrid 0:2 (40. Godín, 84. Costa)

Espaňol Barcelona - Vallecano 2:2 (3. Stuani, 88. Colotto - 43. Falque, 50. Larrivey).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

Nejlepší střelec Atlética se už nemýlil v 84. minutě a zvýšil na 2:0, zároveň se ale po nárazu nohou do tyče zranil a musel opustit hřiště. Jeho tým však vedení udržel a posunul se zpět na první místo.

První gól zápasu mezi Betisem a FC Sevilla padl z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu domácího obránce Juana Carlose. Ten za svůj zákrok dostal také červenou kartu.

Penaltu Gameiro bezpečně proměnil, a přestože byl Betis střelecky aktivnější, hosté šli do vedení 1:0. Tentýž hráč se prosadil i v 82. minutě, když si naběhl před branku na přihrávku Dioga Figueirase a upravil na konečných 2:0.

Sevilla zůstává na pátém místě o tři body za Bilbaem, které má ale zápas k dobru. Betis se naopak nachází na úplném dně tabulky, na nesestupovou 17. příčku ztrácí již deset bodů.