Atlético porazilo Villareal a před Barcelonou má stále těsný náskok

20:43
MADRID - Atlético Madrid vede i po 23. kole španělskou fotbalovou ligu o bod před Barcelonou. Lídr soutěže zdolal Villarreal 1:0, Barca si rovněž v domácím prostředí poradila s posledním Betisem Sevilla 3:1. Uspěl i třetí Real, který i bez Cristiana Ronalda zvítězil na hřišti San Sebastianu 4:0 a na Barcelonu ztrácí dál dva body.

Radost fotbalistů Atlética. foto: Reuters

O vítězství Atlética rozhodl ve 14. minutě gólovou hlavičkou Raúl García. Svěřenci kouče Diega Simeoneho uhájili domácí neporazitelnost v lize i v 17. zápase na stadionu Vicenteho Calderóna. Po výhře nad sedmým týmem tabulky mají jistotu, že neskončí hůř než třetí a popáté za sebou postoupí do Ligy mistrů.

Atlético zvládlo zápas i bez zraněného kanonýra Diega Costy a tvůrce hry Ardy Turana.

Barcelona šla v utkání s Betisem do vedení po čtvrthodině hry, kdy pokutový kop proměnil Lionel Messi. K druhému úspěchu pomohl katalánskému klubu vlastní gól Jordiho Figuerase, který tečoval centrovaný míč mimo dosah gólmana. Hosté ale dokázali hned z protiútoku zásluhou Rubéna Castra snížit.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo

Atlético Madrid - Villarreal 1:0 (14. Raúl García)

FC Barcelona - Betis Sevilla 3:1 (15. z pen. a 86. Messi, 67. Figueras - 69. Castro)

San Sebastian - Real Madrid 0:4 (45. Illarramendi, 67. Bale, 85. Pepe, 88. Morata),

Vallecano - Vigo 3:0 (49. a 60. Bueno, 26. Rochina).

Klid dal Barceloně až čtyři minuty před koncem znovu Messi. Antonio Amaya zahrál ve vápně rukou, argentinskému kanonýrovi sice gólman Antonio Adán penaltu chytil, na dorážku už byl ale krátký. Útočník Barcelony se s 25 brankami dotáhl v tabulce střelců na druhého Diega Costu z Atlética.

Trenér Realu Carlo Ancelotti nechal před odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů v Dortmundu odpočívat nejlepšího ligového střelce Ronalda, toho ale proti San Sebastianu zastoupili jiní.

O první branku se v poslední minutě prvního poločasu postaral dorážkou z malého vápna Asier Illarramendi. V 66. minutě rozehrál gólman domácích Claudio Bravo přímo na kopačky Garetha Bala, ten vrátil míč do sítě a zaznamenal třetí branku ve dvou zápasech.

V závěru pak přidali další trefy Portugalec Pepe a stejně jako v minulém kole střídající Álvaro Morata.