Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Chelsea nedala doma ani gól, Arsenal těsně přehrál West Bromwich

17:00aktualizováno  19:42
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea pouze remizovali v utkání 37. kola anglické ligy s Norwichem 0:0. Zůstávají tak na třetím místě o bod za vedoucí dvojicí a o tři body před čtvrtým Arsenalem, který porazil West Bromwich Albion 1:0 a zvítězil počtvrté za sebou. Jedinou branku vstřelil Olivier Giroud.

Frank Lampard (vlevo) v souboji s Bradleym Johnsonem. foto: Reuters

Chelsea sice byla v zápase proti Norwichi útočnějším týmem, branku však i přes 23 střel dát nedokázala. Hostům pomohla i branková konstrukce: v 32. minutě Andre Schürrle trefil tyč, na začátku druhé půle šla střela Davida Luize pouze do břevna.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo

Arsenal - West Bromwich 1:0 (14. Giroud)

Chelsea - Norwich 0:0

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

"Blues" tak podruhé za sebou doma zaváhali s týmem z dolní části tabulky a ještě více si zkomplikovali boj o titul. Na vedoucí dvojici Manchester City, Liverpool ztrácejí jeden bod, oba tyto celky mají ale zápas k dobru.

Arsenal vstoupil do utkání s West Bromwichem aktivně a ve 14. minutě se po rohovém kopu Santiaga Cazorly hlavou trefil francouzský útočník Giroud. Nejlepší střelec domácích si připsal již šestnáctou trefu v sezoně. Do další větší šance se až v 74. minutě dostal Mesut Özil, branku však minul. O dvě minuty později Lukas Podolski trefil tyč.

Londýnský tým, který už má jistou účast v předkole Ligy mistrů, potřetí za sebou nedostal gól. West Bromwich naopak stále není definitivně zachráněn. Záložník Arsenalu Tomáš Rosický do zápasu nastoupil v 70. minutě, útočník hostů Matěj Vydra o čtvrt hodiny později.