Strašidelná premiéra Čecha a Lamparda v Chelsea. Na Old Trafford prohráli s United 0:4

17:00aktualizováno  19:27
manchester/newcastle - Petru Čechovi ve vedení klubu a Franku Lampardovi na lavičce zcela zhořkla soutěžní premiéra v Chelsea. Ta ve šlágru 1. kola Premier League prohrála na hřišti Manchesteru United 0:4.

Fotbalisté Manchesteru se radují z jednoho ze čtyř gólů do sítě Chelsea. foto: Reuters

Manchester City zvládl vstup do Premier League na jedničku. Obhájce vstřelil pět branek

Generálka na středeční zápas o Superpohár proti Liverpoolu Chelsea hodně zhořkla.

Už v 18. minutě francouzský stoper Kurt Zouma přidržel v šestnáctce Marcuse Rashforda a sám faulovaný proměnil pokutový kop.

Anglický reprezentační útočník ještě do přestávky dostal míč do sítě podruhé, ale rozhodčí gól neuznali kvůli těsnému ofsajdu.

Po změně stran v rozpětí tří minut přidali Francouz Anthony Martial a znovu Rashford další dvě branky a kanonádu završil Daniel James, nová posila ze Swansea.

Chelsea utrpěla nejhorší debakl na Old Traffordu v historii Premier League.

Hosté sice měli větší držení míče i víc střel, ale obranu, kterou dirigoval Harry Maguire, nejdražší obránce světa, nepokořili. A když Abraham a Emerson přece jen překonali brankáře De Geu, zastavila jejich střely tyč.

Arsenal vyhrál díky Aubameyangovi

Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nové sezony výhrou na hřišti Newcastlu 1:0 a potvrdili, že se jim proti tomuto soupeři daří. Za posledních sedm let vyhráli 13 ze 14 vzájemných zápasů.

Král střelců minulého ročníku gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang využil v 58. minutě chybu domácích v rozehrávce a po rychlém brejku překonal slovenského brankáře Martina Dúbravku.

Wolverhampton sice vyhrál všechny tři zápasy v předkolech Evropské ligy, ale v Leicesteru se musel spokojit s bezbrankovou remízou.

Diváci se na takovou přestřelku jako v posledním vzájemného zápase, který Vlci vyhráli 4:3, těšili marně.

A když už belgický záložník Leander Dendoncker rozjásal fanoušky hostů, zrušilo gól video, které má letos v soutěži premiéru. Odhalilo, že střele předcházela hra rukou.

Výsledky 1. kola:

Leicester - Wolverhampton 0:0

Newcastle - Arsenal 0:1 (58. Aubameyang)

Manchester United - Chelsea 4:0 (18. z pen. a 67. Rashford, 65. Martial, 81. James).