Arsenal se díky výbornému Čechovu výkonu ve Stoke vrátil do čela tabulky

17:00aktualizováno  19:31
LONDÝN/PRAHA - Petr Čech skvělým výkonem pomohl Arsenalu k remíze 0:0 ve Stoke. Jeho tým se tak vrátil do čela Premier League o skóre před Leicester. Manchester United po brance Waynea Rooneyho zvítězil v prestižním utkání na hřišti Liverpoolu a posunul se na páté místo.

Petr Čech likviduje jednu z několika gólových šancí Stoke foto: Reuters

‚Zabiják‘ Ramsey je prokletý. Po jeho gólech umírají slavné osobnosti

Čech byl společně se svým brankářským protějškem Butlandem nejvýraznější osobností zápasu.

Napilno měl především v poslední půlhodině. V 57. minutě předvedl skvělý dvojitý zákrok, když po střele Joselua k pravé tyči zlikvidoval i Krkicovu dorážku.

Český reprezentační brankář uspěl i v dalších soubojích s Joseluem.

Nejprve si poradil i s jeho střelou po své pravé ruce a v závěru vyrazil nohou tvrdý pokus, který domácí útočník směroval na branku poté, co Ramsey vyhlavičkoval z brankové čáry hlavičku Walterse.

Fotbalisté Manchesteru United v čele s Davidem de Geou se radují z výhry nad...
Louis van Gaal (vlevo) a Ryan Giggs se radují z výhry nad Liverpoolem

Čech proti Stoke udržel již desáté čisté konto, více jich má jen proti Newcastlu (12).

Na druhé straně zářil i Butland, který svůj tým podržel především proti dvěma obrovským šancím Girouda.

V prvním poločase zlikvidoval jeho únik, chvíli po přestávce vytáhl hlavičku francouzského útočníka přesně k tyči. Poradil si i s pokusem Chamberlaina pod břevno.

Čech: Bod bereme

Čech po zápase ohodnotil bezbrankovou remízu jako zasloužený výsledek.

„Myslím, že Stoke hrálo výborně. V prvním poločase podali dobrý výkon a měli i velkou šanci, ale Jack Butland dobře zasáhl. Po přestávce se hra změnila a šance měl i soupeř. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát. Bod bereme,“ řekl český brankář po zápase.

Také Butland měl pro svého kolegu slova chvály.

„Jeho statistiky mluví samy za sebe. V prvním poločase neměl žádný zákrok, ale když jsme po přestávce Arsenal zatlačili, několikrát svůj tým podržel. To je známka špičkového brankáře,“ řekl Butland na adresu Čecha, který udržel 27. čisté konto z posledních 47 zápasů v Premier League.

Jediná střela stačila na výhru

Fotbalisté Manchesteru United se prakticky celý zápas ve šlágru 22. kola na hřišti Liverpoolu bránili, přesto dokázali vyhrát 1:0.

Výsledky 22. kola

Liverpool - Manchester United 0:1 (78. Rooney)

Stoke - Arsenal 0:0

Stačila jim k tomu jediná střela, když kapitán Wayne Rooney dorazil do brány míč odražený od břevna. United tak vyhráli i druhý vzájemný zápas v sezoně a posunuli se na pátou příčku v tabulce.

Jeden tým tlačí a má celý zápas šanci za šancí a ten druhý z ojedinělé útočné akce skóruje. Tento scénář měl duel svou nesmiřitelných a historicky nejlepších týmů v Anglii mezi Liverpoolem a Manchesterem United.

Hrdinou zápasu byl De Gea

Hrdinou zápasu se však stal španělský brankář United David de Gea, který zlikvidoval gólovky Emre Cana, Firmino a Henderson se v dalších velkých šancích netrefili.

United si přitom vypracovali jen dvě velké šance. Nejprve Martial střelou z úhlu branku jen těsně minul, v 78. minutě pak hlavičkoval Fellaini do břevna a Rooney střelou z voleje otevřel skóre.

Zaznamenal tak 176. ligový gól v dresu United a překonal rekord někdejšího útočníka Arsenalu Thierryho Henryho v počtu branek za jeden klub v Premier League.

United ztrácejí na čtvrtý Tottenham už jen dva body, Liverpool naopak zůstal devátý a na svého soupeře má už šestibodovou ztrátu.