Arsenal s Rosickým slaví výhru 1:0 nad italským Udine

22:57
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu s Tomášem Rosickým v sestavě porazili v úvodním utkání závěrečného čtvrtého předkola Ligy mistrů italské Udine 1:0 a vykročili k postupu do základní skupiny. Výhru jim dnes na Emirates Stadium zajistil gólem už ve čtvrté minutě Walcott. Odveta je na programu za týden.

Arsenal - Udinese foto: Reuters

Udine sehrálo s oslabeným favoritem vyrovnanou partii, byť mu na rozdíl od soupeře ještě nezačala domácí ligová sezona. Doplatilo však na špatnou produktivitu a výborné zákroky domácího brankáře Szczesného, který za nejistou obranou zlikvidoval několik gólových šancí.

Arsenal byl v koncovce lepší a už po čtyřech minutách ho poslal do vedení po Ramseyho centru zblízka Walcott. Pak už exceloval domácí gólman, jenž zlikvidoval mimo jiné samostatný únik Armera a po pauze také dva pokusy Di Nataleho. Nejaktivnější hráč italského klubu dokonce v první půli brankáře Arsenalu překonal, ale radost mu zkazilo břevno.

Rosický nastoupil navzdory potížím s třísly v základní sestavě a při absenci několika ofenzivních hráčů Arsenalu patřil ke klíčovým postavám útočných akcí domácího týmu. Celý zápas ale kapitánovi české reprezentace zdravotní problémy odehrát nedovolily, s bolestivou grimasou střídal v 72.

minutě. Na přímý český souboj s hostujícím Matějem Vydrou nedošlo, neboť talentovaný útočník podle očekávání zůstal jen na střídačce Udine.

Liga mistrů - 4. předkolo:

BATE Borisov - Sturm Štýrský Hradec 1:1 (0:1) Branky: 59. Simič - 12. Weber.

Twente Enschede - Benfica Lisabon 2:2 (1:2) Branky: 6. De Jong, 80. Ruiz - 21. Cardozo, 35. Nolito.

Arsenal - Udine 1:0 (1:0) Branka: 4. Walcott.

Lyon - Kazaň 3:1 (2:1) Branky: 10. Gomis, 40. vlastní Kverkvelia, 71. Briand - 3. Djadjun.