Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Arsenal podruhé v sezoně prohrál. Ve šlágru podlehl Manchesteru United

20:07aktualizováno  21:59
LONDÝN - Lídr anglické fotbalové ligy Arsenal bez nemocného Rosického utrpěl druhou porážku v sezoně, ve šlágru 11. kola prohrál na hřišti Manchesteru United 0:1. Londýnský klub nadále vede tabulku, ale už jen o dva body před Liverpoolem. Manchester City prohrál na hřišti předposledního Sunderlandu 0:1 a klesl na osmé místo. Za vítěze odehrál celý zápas obránce Ondřej Čelůstka.

Fotbalista Manchesteru United Robin van Persie foto: ČTK

Anglická fotbalová liga - 11. kolo

Tottenham - Newcastle 0:1 (13. Rémy)

Sunderland - Manchester City 1:0 (21. Bardsley)

Manchester United - Arsenal 1:0 (27. Van Persie)

Swansea - Stoke 3:3 (56. a 86. Wilfried, 74. Dyer - 8. Walters, 25. Ireland, 90.+5 Adam z pen.)

Sobotní zaváhání Evertonu a Chelsea nedokázali využít ani fotbalisté Tottenhamu, kteří doma podlehli Newcastlu také 0:1. Na Old Trafford vstřelil rozhodující gól nizozemský kanonýr Robin Van Persie, který skóroval již v pěti vzájemných duelech. Dvakrát se mu to povedlo v dresu Arsenalu, třikrát za United. Tentokrát pomohl k 71. ligové výhře Manchesteru nad Arsenalem a zároveň si připsal 19. gól v tomto kalendářním roce. Žádný jiný hráč v Premier League nevstřelil v roce 2013 více branek.

Kouč domácích David Moyes dosáhl díky výhře v 634. zápase na 1000. bod v trenérské kariéře. "Je to pro nás velký výsledek, Arsenal je v této sezoně ve velké formě," uvedl Moyes, kterému ve druhém poločase chyběl obránce Nemanja Vidič, protože utrpěl zranění hlavy po srážce s Davidem De Geou. "Jel do nemocnice, byl to hrozný střet, ale snad bude v pořádku," dodal. United poskočili v tabulce na páté místo, odkud sesadili zásluhou lepšího skóre Everton.

Sunderlandu zajistil teprve pátou výhru z 19 vzájemných zápasů v anglické lize obránce Phillip Bardsley. Manchester City, který bude 27. listopadu dalším soupeřem Plzně v Lize mistrů, nastoupil v sestavě: Pantilimon - Richards (71. Zabaleta), Demichelis, Lescott, Kolarov - Milner, García (46. Navas), Touré, Nasri - Agüero, Negredo (71. Džeko).

Výhru Newcastlu v Tottenhamu zařídil nejlepší střelec klubu Rémy

Výhru Newcastlu v Tottenhamu zařídil ve 13. minutě nejlepší střelec klubu Loic Rémy. Francouzský útočník, který přišel do týmu před sezonou na roční hostování z QPR, se v ligovém ročníku prosadil již posedmé. V brance Tottenhamu nastoupil americký veterán Brad Friedel. Brankářská jednička Hugo Lloris nebyl ani mezi náhradníky poté, co se v minulém kole proti Evertonu zranil po souboji s útočníkem Romelem Lukakem. Lloris utrpěl ránu do hlavy a na chvíli byl v bezvědomí, přesto duel s Evertonem dochytal, za což klub čelil kritice.

"Doktoři nedoporučili, aby dnes hrál, pro utkání národního týmu na Ukrajině by již ale měl být k dispozici," uvedl trenér Tottenhamu André Villas-Bollas. Na výhře Newcastlu se velkou měrou podílel brankář Tim Krul, který předvedl 13 úspěšných zákroků, nejvíc v dosavadním průběhu anglické ligy. Ani dvě branky Bonyho Wilfrieda nestačily Swansea k výhře nad Stoke. Domácí sice otočili skóre z 0:2 na 3:2, v páté minutě nastavení však vyrovnal na 3:3 z pokutového kopu Charlie Adam.