Arsenal vyhrál, Čech inkasoval z penalty. United ztratili a Mourinho skončil na tribuně

17:35aktualizováno  18:35
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu porazili ve 13. kole anglické ligy Bournemouth 3:1 a po dvou remízách tak v soutěži opět naplno bodovali. Vítězství zařídili dva nejlepší ligoví střelci londýnského klubu Alexis Sánchez a Theo Walcott, brankáře Arsenalu Petra Čecha překonal pouze Callum Wilson z penalty.

Arsenal's Alexis Sanchez celebrates after scoring during the English Premier League soccer match between Arsenal and Bornemouth at Emirates stadium in ... foto: ČTK/AP

Domácí se ujali vedení v 11. minutě, kdy soupeřovu špatnou přihrávku vystihl Sánchez a skóroval. O deset minut později ale bylo srovnáno: Wilson proměnil penaltu, nařízenou za faul Nacha Monreala. Stal se tak prvním hráčem svého klubu, který se proti Arsenalu prosadil.

V 53. minutě vrátil domácím vedení Walcott šestým zásahem v této sezoně Premier League. Už teď tak překonal svůj střelecký účet z minulého ročníku.

Vítězství pak korunoval v nastaveném čase doklepnutím míče do prázdné branky nejlepší střelec klubu Sánchez, pro něhož to byl osmý zásah v ročníku. Na vedoucí duo ligy Diego Costa (Chelsea), Sergio Agüero (Manchester City) mu scházejí dva góly.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo

Watford - Stoke 0:1 (29. vlastní Gomes), Arsenal - Bournemouth 3:1 (12. a 90.+1 Sánchez, 53. Walcott - 23. Wilson z pen.), Manchester United - West Ham United 1:1 (21. Ibrahimovic - 2. Sakho), Southampton - Everton 1:0 (1. Austin).

Díky zásahům svých nejproduktivnějších střelců tak Arsenal přidal do série už 19. zápas bez porážky ve všech soutěžích. Naposledy nebodoval v úvodním zápase Premier League proti Liverpoolu.

Pouze s remízou 1:1 se museli spokojit hráči Manchesteru United v zápase s West Hamem. Favorita zaskočil už po 90 sekundách od úvodního hvizdu Diafra Sakho. Na Old Trafford se v historii Premier League trefil rychleji pouze Edin Džeko za Manchester City v roce 2014, bosenskému útočníkovi tehdy stačilo 43 sekund.

Manchester vyrovnal díky spolupráci dvou letních posil, Zlatan Ibrahimovic se v 21. minutě prosadil po asistenci Paula Pogby. Krátce nato ale Pogba dostal žlutou kartu za simulování a frustrovaný kouč United José Mourinho nakopl u střídačky láhev, za což ho sudí Jonathan Moss poslal na tribunu.

Stejný rozhodčí takto Mourinha potrestal i v minulé sezoně, když portugalský trenér v utkání také proti West Hamu vedl Chelsea. V tomto ročníku anglické ligy byl Mourinho vykázán z lavičky už podruhé.

Jeho tým sice soupeře zatlačil, na změnu skóre to ale nestačilo. Ani ve čtvrtém domácím ligovém zápase za sebou tak nedokázal zvítězit, naposledy v Manchesteru prožili takto bídnou sérii v roce 1990. V historii Premier League také United neměli nikdy pouze 19 bodů z 13 zápasů.

Ještě rychlejší gól než v Manchesteru padl v utkání Southamptonu s Evertonem. Charlie Austin se prosadil už po 41 sekundách a jedinou brankou rozhodl o vítězství Southamptonu. Alespoň částečně tak spravil svému klubu chuť po čtvrteční porážce se Spartou v Evropské lize.