Skvělý Čech má dvanáctou nulu, Arsenal ztrácí na vedoucí Leicester pět bodů

Petr Čech

16:42aktualizováno  19:18
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu i díky čistému kontu Petra Čecha vyhráli v Bournemouthu 2:0 a dostali se před Manchester City na 3. místo tabulky anglické ligy. Na vedoucí Leicester svěřenci Arséna Wengera ztrácí pět bodů.

Petr Čech, gólman Arsenalu, v zápase na půdě Bournemouthu. foto: Reuters

Arsenal o své výhře rozhodl v první poločase během pouhých dvou minut. Nejprve ve 23. minutě Giroud šikovně sklepl hlavou míč na volného Mesuta Özila, který poslal míč pod břevno. Na druhý gól hostujícímu týmu stačilo jen další 88 sekund. Ramsey na pravé straně našel rozběhlého Oxladea-Chamberlaina a anglický záložník i s pomocí tyče zvýšil na 2:0.

Bournemouth mohl snížit jen o chvíli později, ale krásnou střelu Artera vytáhl nad břevno výborným zákrokem Čech. Brankář Arsenalu se činil znovu v závěru poločasu, kdy včas vyběhl proti Smithovi a zabránil mu ve skórování.

Domácí vstoupili aktivně i do druhé půle, nejblíže ke skórování měl opět Smith, tentokráte ale poslal míč jen do boční sítě. Bournemouth sice i ve zbytku zápasu Arsenal tlačil, na další gólovou šanci ale čekal až do nastaveného času, kdy Čecha nejprve prověřil zblízka Cook a poté i Arter z vápna.

Český brankář ale své 12. čisté konto v této sezoně Premier League udržel. Žádný brankář jich nemá více. Rovněž 174 čistým kontem kariéry znovu posunul rekord soutěže.

Na Stamford Brigde padaly branky až po změně stran

Večerní utkání mezi Chelsea a Manchesterem United skončilo remízou 1:1. V prvním poločase byl nejblíže gólu hostující Martial, jenže jeho střelu vytáhl skvělým zákrokem Thibaut Courtois. Na druhé straně pálil těsně vedle Diego Costa.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Manchester, během několika minut musel Courtois zasahovat proti střelám Rooneyho a Lingarda. Po hodině hry už ale nestačil na další zakončení Jesse Lingarda, který se po sklepnutí Rooneyho trefil přesně do šibenice, Chelsea se po inkasovaném gólu dostala do tlaku, od vyrovnání ji však dlouho dělil skvělý výkon Davida de Gey, který zlikvidoval šance Ivanoviče i Fábregase.

Až v úplném závěru se před španělského brankáře dostal Diego Costa, i s pomocí skluzu Borthwicka-Jacksona ho obešel a poslal míč do sítě.

Útočník Chelsea dokonce mohl přidat i druhý gól, v poslední minutě ale proti jeho střele opět zasáhl výborný De Gea. I tak je Costa ve skvělé formě, jeho vyrovnávající gól byl šestou brankou v posledních sedmi ligových zápasech.

Chelsea však stále zůstává v druhé polovině tabulky, po 25 kolech jí patří 13. místo. Manchester United je pátý, s šestibodovou ztrátou na svého městského rivala City.