Čech inkasoval dvakrát, i když na něj šla jedna střela. Vardy vyrovnal rekord

Petr Čech

19:13aktualizováno  19:27
LONDÝN - Útočník Jamie Vardy se v anglické lize trefil v desátém utkání za sebou a vyrovnal rekord Ruuda van Nistelrooije. Jeho Leicester zdolal Newcastle 3:0 a nejméně do večera vede tabulku i díky zaváhání Arsenalu, který s Petrem Čechem v brance prohrál na hřišti West Bromwiche 1:2.

Jamie Vardy slaví svůj desátý gól v Premier League za sebou. Vyrovnal tak rekord Ruuda Van Nistelrooije. foto: Reuters

Vardy sérii načal 29. srpna proti Bournemouthu a stejně jako Van Nistelrooij uzavřel desítku duelů se vstřelenou brankou na stadionu Newcastlu. O překonání zápisu nizozemského kanonýra, který rekord stanovil během dvou ročníků v roce 2003, bude usilovat příští sobotu doma proti Manchesteru United. V sobotu se prosadil v nastavení prvního poločasu po kličce překvapivou střelou na bližší tyč a otevřel skóre.

Brankář Čech také útočil na rekord, 169. čisté konto ale neudržel a vyrovnání zápisu Davida Jamese musí opět alespoň o týden odložit. Arsenal vedl po brance Oliviera Girouda, ale ještě do poločasu překonali českou jedničku James Morrison a vlastním gólem Mikel Arteta.

Nevydařený večer „Kanonýrů“ v závěru už jen podtrhl Santi Cazorla. V 86. minutě mohl srovnat z penalty, ale podklouzly mu nohy a branku překopl.

Manchester United proti Watfordu neztratil body v předchozích devíti vzájemných utkáních v poháru a lize a dnes sérii trvající od roku 1987 znovu natáhl. V 11. minutě ho poslal do vedení Memphis Depay, který pohledným volejem zblízka zužitkoval centr Andera Herrery.

Závěr zdramatizoval Marcos Rojo, po jehož penaltovém zákroku na Odiona Ighala srovnal Troy Deeney. Manchesterský tým však inkasovaná branka nezlomila a v poslední minutě přece jen vybojoval tři body, když střelu Bastiana Schweinsteigera srazil do sítě kapitán domácích Deeney.

Strach a omyly v Belgii: fotbalového reprezentanta si spletli s teroristou

Chelsea přerušila sérii tří porážek a doma nad Norwichem vyhrála 1:0. Hubené vítězství zařídil útočník Diego Costa a alespoň částečně zbavil tlaku kouče Josého Mourinha. Jeho svěřencům, kteří obhajují titul, patří aktuálně patnáctá příčka.

Nováček Bournemouth promrhal vedení 2:0 nad Swansea a ve Walesu remizoval 2:2. I tak se vzdálil nejhorším týmům soutěže Sunderlandu a Aston Ville, která utrpěla debakl 0:4 na hřišti Evertonu a ze třinácti utkání má jen pět bodů.

Před všemi duely Premier League hrála na počest 130 obětí teroristických útoků v Paříži francouzská hymna. ̈

Premier League - 13. kolo

Watford - Manchester United 1:2 (87. Deeney z pen. - 11. Depay, 90. vlastní Deeney), Chelsea - Norwich 1:0 (64. Costa), Everton - Aston Villa 4:0 (17. a 42. Barkley, 28. a 59. Lukaku), Newcastle - Leicester 0:3 (45.+1 Vardy, 62. Ulloa, 83. Okazaki), Southampton - Stoke 0:1 (10. Krkic), Swansea - Bournemouth 2:2 (28. A. Ayew, 38. Shelvey z pen. - 10. King, 27. Gosling), West Bromwich - Arsenal 2:1 (35. Morrison, 41. vlastní Arteta - 28. Giroud), 18:30 Manchester City - Liverpool.