Arsenal opět přišel o výhru, Guimares vyrovnal v 91. minutě

19:45
guimares - Fotbalisté Arsenalu ztratili ve 4. kole skupiny Evropské lize gólem v první minutě nastavení výhru v Guimaraesi. Přesto si po remíze 1:1 pojistili vedení v tabulce a jsou blízko k postupu.

Gól Škodrana Mustafiho k výhře Arsenalu nakonec nevedl. foto: Reuters

Rozhodčí nás okradl, byli jsme jasně lepší. Ajax měl na Chelsea vyhrát, rozčiluje se jeho kapitán

Trenér Arsenalu Emery dal šanci řadě mladíků a londýnský celek v prvním poločase zaostával. Po změně stran přidal a v 81. minutě Mustafi hlavičkou z první střely hostů mezi tyče otevřel skóre.

Finalista minulé sezony Evropské ligy ale výhru neudržel, v první minutě nastavení se do odraženého míče ve vápně položil Duarte a pokusem přes hlavu procpal míč do sítě. Portugalskému týmu vystřelil první bod ve skupině.

Zápas se na rozdíl od obvyklého čtvrtečního termínu hrál netradičně už ve středu kvůli tomu, že o den později v nedaleké Braze přivítá domácí tým Besiktas Istanbul a UEFA se chtěla vyhnout možným problémům s dopravou.

Čas výkopu se posunul na podvečer, aby nenastala kolize s Ligou mistrů.