Arsenal odčinil debakl od Liverpoolu a na úvod roku deklasoval 4:1 Fulham

18:15aktualizováno  21:25
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nového roku výhrou 4:1 nad Fulhamem. Napravili dvě předchozí ztráty a pojistili si páté místo v tabulce anglické ligy. Výhru o tři branky slavil i Tottenham. Po vítězství 3:0 v Cardiffu poskočil na druhé místo před Manchester City, který má však zápas k dobru. Uspěl také Leicester, který zvítězil 1:0 na hřišti Evertonu gólem Jamieho Vardyho.

Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Alexandra Lacazzetteho. foto: Reuters

Žena vládnout mužům nebude. Dinnageová si rozmyslela místo v křesle Premier League

Arsenal, v jehož brance opět dostal přednost Bernd Leno před Petrem Čechem, šel do vedení ve 25. minutě. Granit Xhaka naběhl do vápna a vstřelil svůj třetí gól v sezoně. Na stejný počet branek potřeboval celé dvě předchozí sezony.

Po změně stran po hezké akci zvýšil Alexandre Lacazette. Fulham poté snížil po rychlém brejku a střele Aboubakara Kamary do prázdné branky. Závěr ale opět patřil domácím.

Aaron Ramsey se nejprve postaral už o 10. gól v sezoně střídajícího hráče Arsenalu, což je nejvíce ze všech týmů.

Prosadil se i Pierre-Emerick Aubameyang svým 14. zásahem v sezoně, čímž už nyní vyrovnal bilanci nejlepšího střelce Arsenalu z minulého ročníku.

Výsledky 21. kola:

Everton - Leicester 0:1 (58. Vardy)
Arsenal - Fulham 4:1 (25. Xhaka, 55. Lacazette, 79. Ramsey, 83. Aubameyang - 69. Kamara)
Cardiff - Tottenham 0:3 (3. Kane, 12. Eriksen, 26. Son Hung-min)

Tottenhamu pomohl k výhře v Cardiffu raketový nástup. Už ve třetí minutě skóroval Harry Kane, který tak uzavřel unikátní sbírku. Golově se prosadil proti všem 28 týmům, proti kterým v anglické lize nastoupil.

Ve 12. minutě zvýšil střelou z dálky Christian Eriksen, který dal už devatenáctou branku zpoza vápna v Premier League.

Nikdo jiný od roku 2013 nevstřelil z dálky více branek. Pro Tottenham to bylo druhé nejrychlejší dvoubrankové vedení na hřištích soupeřů, jen v roce 1997 dal dvě branky už po devíti minutách.

Ještě do poločasu zvýšil Son Hung-min a Tottenham pak už v klidu hájil svou desátou venkovní výhru v sezoně, čímž vyrovnal klubový rekord.