Arsenal na úvod anglické ligy porazil nováčka Fulham, vyhrál i Crystal Palace

Arsenal na úvod anglické ligy porazil nováčka Fulham foto: Reuters

Londýn - Arsenal odstartoval sezonu anglické fotbalové ligy výhrou 3:0 na hřišti nováčka Fulhamu. Dvě gólové přihrávky si připsal Willian, který v létě posílil „Gunners“ z týmu městského rivala Chelsea, a i na první brance měl dvaatřicetiletý Brazilec podíl.
  18:07

V londýnském derby šli svěřenci trenéra Mikela Artety do vedení už v osmé minutě. Obránci Fulhamu nedokázali odkopnout míč z pokutového území a Willianovu vyraženou střelu doklepl za záda slovenského brankáře Marka Rodáka útočník Alexandre Lacazette.

Arsenal na úvod anglické ligy porazil nováčka Fulham

Po přestávce si na Willianův rohový kop naskočil další nováček v sestavě hostů Gabriel a hlavou zvýšil. Skóre uzavřel v 57. minutě po křížném pasu Williana druhý nejlepší střelec minulého ligového ročníku Pierre-Emerick Aubameyang.

Crystal Palace si doma poradil se Southamptonem 1:0 gólem Wilfrieda Zahy z 13. minuty. Stejný hráč rozvlnil síť i po přestávce, videorozhodčí ale odhalil ofsajd.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Fulham - Arsenal 0:3 (8. Lacazette, 49. Gabriel, 57. Aubameyang), Crystal Palace - Southampton 1:0 (13. Zaha),

18:30 Liverpool - Leeds,

21:00 West Ham United - Newcastle.

Zápasy Burnley - Manchester United a Manchester City - Aston Villa byly odloženy.