Arsenal ani podruhé neskóroval. Liverpool remizoval se City

19:38
STOKE - Fotbalisté Arsenalu ztratili body i ve svém druhém zápase anglické ligy. Stejně jako před týdnem se Sunderlandem dnes se Stoke hráli bez branek, dva body za nerozhodné výsledky má na kontě i jejich dnešní soupeř. Obhájce titulu Manchester City poprvé ztratil, když remizoval s Liverpoolem 2:2.

Thomas Vermaelen padá po zákroku Petera Crouche foto: Reuters

Arsenal byl nejblíže gólu těsně před koncem, když střela Oliviera Girouda ze 40 metrů jen těsně přeletěla břevno. Už v sedmé minutě skóroval útočník Stoke Jonathan Walters, jenže rozhodčí odpískali postavení mimo hru.

"Kanonýři", kterým chybí zraněný záložník Tomáš Rosický, zahájili jako třetí tým v historii Premier League dvěma bezbrankovými výsledky. Napodobili bilanci Chelsea z roku 1995 a Derby County z roku 1998.

V nepřesvědčivých výkonech pokračuje úřadující šampion Manchester City, který po vydřeném vítězství 3:2 nad Southamptonem z úvodního kola znovu dvakrát inkasoval. Místo obratu ale tentokrát dosáhl dvěma vyrovnáními jen na remízu.

Výsledky 2. kola - Anglie

Stoke - Arsenal 0:0, Liverpool - Manchester City 2:2 (34. Škrtel, 66. Suárez - 63. Y. Touré, 80. Tévez).

Pro "Reds" duel nezačal dobře, už v páté minutě musel nový kouč Brendan Rodgers vyměnit záložníka Lucase. Než ve 34. minutě otevřel skóre po rohu Stevena Gerrarda slovenský obránce Martin Škrtel, přestáli jeho svěřenci i několik šancí City včetně tyče po střele Carlos Téveze.

V 63. minutě poprvé vyrovnal záložník Yaya Touré, ale hned o tři minuty později předvedl parádní přímý kop z dálky útočník Luis Suárez. Remízu pak zavinil Škrtel, který v nouzi zadovkou nahrál do jasné šance osamocenému protihráči Tévezovi a ten bez problémů vstřelil svůj 100. gól v Anglii.