Arsenal i s Rosickým slaví postup do Ligy mistrů

23:33
PRAHA - Liga mistrů už zná všechny účastníky základních skupin. Vedle Plzně si ve středu postup zajistili také fotbalisté Lyonu, Benfiky Lisabon, BATE Borisov a Arsenalu, v jehož dresu klíčový druhý poločas odehrál i český reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

ilustrační foto foto: Reuters

Arsenal sice v Udine prohrával v odvetě 4. předkola po brance Di Nataleho těsně před přestávkou, ale po pauze se už favorizovaný londýnský klub rozjel a zápas otočil. Trenér Arséne Wenger poslal hned po pauze na hřiště i Rosického, který uklidnil hru středové řady a góly Van Persieho s Walcottem posunuly "Kanonýry" do další fáze. Italský klub měl za stavu 1:1 ideální šanci ještě boj zdramatizovat, jenže Di Natale v 59. minutě neproměnil penaltu a zahodil i další velké šance.

Fotbalisté Lyonu si zahrají v Lize mistrů podvanácté za sebou. Třetí tým uplynulé sezony francouzské ligy remizoval 1:1 v Kazani a díky vítězství 3:1 v prvním utkání na domácí půdě se může těšit na čtvrteční los milionářské soutěže. Domácímu Rubinu dal naději na postup gólem v 77. minutě Izraelec Bebars Natcho, nicméně deset minut nato uklidnil favorita vyrovnáním reprezentant Pobřeží slonoviny Bakari Koné.

Benfica si znovu zahraje Ligu mistrů

Borisov doma uhrál se Sturmem Štýrský Hradec jen remízu 1:1, ale rakouský celek ve středu výhodu vlastního hřiště nevyužil. Běloruský klub vyhrál 2:0 a zopakuje si působení v elitní soutěži v ročníku 2008/09.

Benfica naopak dokonale využila utkání na svém stadionu. Z prvního duelu proti Twente Enschede si přivezla remízu 2:2 a doma díky výkonu z druhého poločasu vyhrála jistě 3:1. Všechny tři branky Benfiky padly v rozmezí dvaceti minut: první dal hned po změně stran Witsel, stejný hráč pak v 66. minutě zvýšil na 3:0. Druhý gól vstřelil krátce předtím Luisao, hosté v závěru už jen snížili.

ROZDĚLENÍ DO KOŠŮ PRO LOS LIGY MISTRŮ

1. koš: Manchester United, Barcelona, Chelsea, Bayern Mnichov, Arsenal, Real Madrid, Porto, Inter Milán.

2. koš: AC Milán, Lyon, Šachtar Doněck, Valencie, Benfica Lisabon, Villarreal, CSKA Moskva, Marseille.

3. koš: Petrohrad, Ajax Amsterodam, Leverkusen, Olympiakos Pireus, Manchester City, Lille, Basilej, BATE Borisov.

4. koš: Plzeň, Dortmund, Neapol, Dinamo Záhřeb, APOEL Nikósie, Trabzonspor, Genk, Galati.