Arsenal dal Rosickému k narozeninám šest branek do sítě Blackburnu

18:04
LONDÝN - Český fotbalový reprezentant Tomáš Rosický oslavil dnešní devětadvacáté narozeniny vítězstvím londýnského Arsenalu 6:2 v duelu 8. kola anglické ligy s Blackburnem. Oslavenec se sice gólu i přes několik slibných šancí nedočkal, na přestřelce se však podílel alespoň asistencí u gólu Cesca Fábregase na 4:2.

Rosický a Fabregas slaví. foto: ČTK

Hosté z Blackburnu sice na Emirates Stadium dvakrát vedli, ale domácí ještě do poločasu skóre otočili po čtvrtém gólu v sezoně stopera Vermaelena, povedené ráně Van Persieho a akci Aršavina. Po změně stran pak Arsenal již zápas kontroloval a ještě podstatně navýšil skóre.

Nejprve Rosický vrátil Fábregasovi přihrávku a španělský reprezentant předvedl parádní střelu stejně jako dvě minuty před koncem Bendtner, který ranou o tyč uzavřel skóre na 6:2. Ještě před ním se mezi střelce zapsal i Rosického náhradník Walcott. Ten nastoupil ke svému prvnímu zápasu v sezoně po dlouhodobém zranění a hned po pěti minutách na hřišti úspěšně zakončil rychlý brejk Arsenalu.