Arsenal během pěti minut otočil osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou

21:48aktualizováno  22:59
PRAHA - V osmifinále Ligy mistrů vyhrál Arsenal nad Barcelonou 2:1, když nepříznivý stav 0:1 otočil v rozmezí 78. až 83. minuty po brankách Persieho a Arshavina.

Arsenal - Barcelona (Van Persie). foto: Reuters

TIPOVAČKA LN:

Arsenal se v historii Ligy mistrů utkal s Barcelonou celkem pětkrát. A do středy tři utkání prohrál a dvě remizoval. Kanonýři si tak na Emirates Stadium připsali historické vítězství, po kterém mají do čtvrtfinále nejprestižnější evropské klubové blíže, i když je na katalánském Nou Campu čeká fotbalové "peklo".

Arséne Wenger své svěřence připravil na Bercelonu skvěle. Domácí sebrali svému soupeři vítr z plachet a předváděli rychlý kombinační fotbal, kterým se prezentuje katalánský velkoklub. Byla to ale Barcelona, která se dostávala do gólových šancí a dala soupeři lekci z produktivity.

Arsenal - Barcelona (faul Songa na Messiho).

V patnácté minutě vyslal Villa Messiho, jehož oblouček přes londýnského brankáře Szczesnyho těšně minul pravou tyč domácí brány.

V pětadvacáté minutě si Villa s Messim úlohy vyměnili. Messi vyslal na zteč Villu a ten bez velkého zdržování mezi nohy prostřelil domácího gólmana.

Barcelona převzala iniciativu a vytvářela si brankové příležitosti. Arsenal mohl děkovat Szczesnymu, který vychytal barcelonské hvězdy.

Arsenal - Barcelona (Pique a Van Persie).

Barcelona si výsledek hlídala a nic nenasvědčovalo tomu, že by si vedení 1:0 neudržela. Jenomže kanonýry spasil v 78. minutě Van Persie, když z velkého úhlu překonal brankáře Valdese. O pět minut katalánskou zkázu dokonal Aršavin, když využil přečíslení po pasu Nasriho.

Kapitán českého národního týmu Tomáš Rosický celé utkání strávil na střídačce.

Osmifinále Ligy mistrů:

Arsenal Londýn - FC Barcelona 2:1 (0:1)
Branky: 78. Van Persie, 83. Aršavin - 26. Villa. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

AS Řím - Šachtar Doněck 2:3 (1:3)
Branky: 28. Perrotta, 61. Menez - 29. Jadson, 36. Douglas Costa, 41. Luiz Adriano. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).