Argentina rozdrtila Jižní Koreu 4:1. Higuaín vstřelil hattrick

13:15aktualizováno  14:03
PRAHA - Zajímavou konfrontaci jihoamerického a asijského fotbalu nabídl duel mezi Argentinou a Jižní Koreou. Střelecký účet zápasu otevřela vlastní branka korejského záložníka, která ovlivnila celý zápas. Korejci na konci prvního poločasu pouze stihli snížit, ale tři góly Higuaína rozhodly třech bodech, které připadly Argentině.

Argentina - Jižní Korea (radost Higuaína). foto: Reuters

OHLASY

"Musím hráčům poblahopřát. Hráli přesně tak, jak jsme si řekli před utkáním. Byla to téměř dokonalá hra. Mám 23 špičkových hráčů a všichni jsou připraveni odevzdat pro argentinský dres na hřišti všechno. A to mi dělá velkou radost a dodává klid," uvedl Maradona.

"Výsledek je pro nás nečekaný, ale bez ohledu na něj jsme stále ve hře o postup mezi posledních šestnáct týmů. Výsledek 4:1 nebo 3:1 není z tohoto pohledu tak důležitý. Rozhodovat se bude v našem zápase s Nigérií," shrnul korejský kouč Huh Čung-mu.

Argentinci se řadí mezi vážné kandidáty na titul mistrů světa, což jim může svazovat nohy. To naopak Korejci patří mezi černé koně turnaje a výhrou 2:0 nad Řeky si řekli o respekt soupeřů. Vzájemný souboj těchto celků sledujeme v ONLINE reportáži.

Do zápasu vstoupili Argentinci podle předpokladů. Už v první minutě musel hasit nebezpečí Pak Či-song, ale z následného rohového kopu si brankář Koreje Song-rjog hlavu nelámal. Skóre se měnilo až v 16. minutě a byl u toho hvězdný Messi. Jeho přímí kop plachtil do pokutového území, kde si dezorientovaný Korejec Song-jung srazil míc do vlastní sítě.

Druhý gól přišel opět po centru a znovu do korejské sítě. Tentokrát centroval Maxi Rodríguez a střelcem se stal Gonzalo Higuaín, na něhož obrana Koreje poněkud zapomněla. Gólových oslav se dočkali i Asiaté na konci prvního poločasu. Hrubá chyba zkušeného Demichelise zapříčinila snížení z kopačky Čong-jonga.

Argentina - Jižní Korea (Radost Korejců)

Úvod druhého poločasu patřil Argentincům. Dvě obrovské šance měl na noze madridský Higuaín, na Song-rjonga ale ani v jednom případě nevyzrál, a tak se mohli radovat Korejci na druhé straně hřiště. Asiaté nechali v šatně respekt a nebezpečně hrozili vyrovnáním. K tomu měl nejblíže Ki-hun, ale jeho střelu zastavila boční síť Romerovi svatyně.

Góly začaly padat až od 77. minuty. Nejprve střelu Messiho dorazil do odkryté branky Higuaín a o tři minuty později dokonal tento  hráč hattrick, když využil přesný centr Sergia Agüera. Poté už se zápas pouze dohrával a Argentinci si bez větších obtíží výsledek pohlídali.

Argentina - Jižní Korea 4:1 (2:1)

Branky: 33., 76. a 81. Higuaín, 16. vlastní Pak Čchu-jong - 45.+1 I Čong-jong. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (všichni Belg.). ŽK: Gutiérrez, Mascherano - Jom Ki-hun, I Čong-jong. Diváci: 80.000.

Argentina: Romero - Gutiérrez, Demichelis, Samuel (23. Burdisso), Heinze - Maxi Rodríguez, Mascherano, Di María - Messi, Higuaín (82. Bolatti), Tévez (75. Agüero). Trenér: Maradona.

Korea: Čung Song-rjong - O Pum-sok, I Čong-jong, Čo Jong-hjong, I Jong-pchjo - Ki Song-jung (46. Kim Nam-il), Kim Čong-u - I Čong-jong, Pak Či-song, Jom Ki-hun - Pak Čchu-jong (82. I Tong-kuk). Trenér: Huh Čung-mu.