Argentina porazila Mexiko 3:1 a postupuje, rozhodčí znovu chyboval

20:20aktualizováno  22:51
JOHANNESBURG - Fotbalisté Mexika stejně jako před čtyřmi lety na mistrovství světa končí už v osmifinále po prohře s Argentinou. Jihoameričané svého soka na tom letošním porazili 3:1 a míří mezi osmičku nejlepších.

Argentina - Mexiko (Tévez slaví gól) foto: Reuters

Hráči trenéra Maradony byli v tomto zápase jasnými favority. Ve skupině B si poradili se všemi soupeři a stejné ambice měli proto i proti Mexičanům...

A ty začali naplňovat už v prvním poločase. V jeho šestadvacáté minutě se gólově prosadil Tévez, ovšem nikoliv dle regulí. Útočník Manchesteru City stál v době Messiho přihrávky až za obrannou linií. Ukřivdění Mexičané proto obklopili italského sudího, ten však své původní rozhodnutí ani po poradě s pomezním rozhočím zpět nevzal.

O necelých pět minut později navíc rozhození defenzivní hráči Mexika udělali fatální chybu. Stoper Osorio nedopatřením při rozehrávce poslal míč přesně na nohu Higuaína, který obešel brankáře Peréze a síť za jeho zády rozvlnil podruhé.

Uplynulo několik chvil druhého dějství a zdálo se být definitivně rozhodnuto.

Hvězda dne

Carlos Tévez (26, Argentina)¨- útočník Argentiny Carlos Tévez zaznamenal dvě branky svého celku. Po celou dobu, kterou strávil na hřišti, obraně Mexika zle zatápěl. Když ho trenér Maradona střídal, vysloužil si bouřlivý potlesk publika i hráčů.

Tévez si připravil míč a rána pravačkou mu vyšla parádně, jeho dalekonosný pokus zapadl do prostoru mezi tyčemi za záda bezmocného Peréze.

Soupeři silně favorizovaných Argentinců však nepůsobili nikterak pasivním dojmem. Svému sokovi znepříjemňují rozehrávku, kontrolovali míč na svých kopačkách, hodně stříleli a gólmana Romera udržovali celých devadesát minut v pohotovosti. V deváté minutě sice konstrukce branky Argentiny pouze zazvonila, ovšem po další hodině hry se už třepala její síť.

Po krásné kombinační akci Mexičanů přebral na hranici pokutového území míč Hernández, posunul si ho do vápna a vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu kovové konstrukce. Bojovníci ze Střední Ameriky se však na více nezmohli. Mistrovství světa tak pro ně skončilo.

Naopak svou čtvrtou výhrou na mistrovství si zajistili postup do čtvrtfinále Argentinci, kteří se 3. července utkají s Německem.

MS ve fotbale, osmifinále

Argentina - Mexiko 3:1 (2:0)
Branky: 25. a 52. Tévez, 33. Higuaín - 71. Hernández.

Rozhodčí: Rosetti - Calcagno, Ayroldi (všichni It.). ŽK: Márquez (Mexiko). Diváci: 84.727.

Do čtvrtfinále postupuje Argentina.

Argentina: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, Heinze - Maxi Rodríguez (88. Pastore), Mascherano, Di María (79. Gutiérrez) - Messi - Higuaín, Tévez (69. Verón). Trenér: Maradona.

Mexiko: Pérez - Osorio, F. Rodríguez, Márquez, Salcido - Juárez, Torrado, Guardado (61. Franco) - Dos Santos, Hernández, Bautista (46. Barrera). Trenér: Aguirre.