DUEL ARGENTINA-JIŽNÍ KOREA SLEDUJEME V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI!
16:09
První kolo skupin fotbalového mistrovství světa v JAR přineslo málo gólů, o to však více brankářských chyb. Ty jsou vidět o to více, že při minimu branek rozhodují zápasy. Podle italské brankářské hvězdy Gianluigiho Buffona se na šampionátu mění gólmanské "noční můry" v realitu. Často se dává vina novému míči Jabulani, ale podle expertů nelze vše svalovat jen na míč.
15:20
Já se s Vámi loučím z dnešního online přenosu a zítra u dalšího utkání nashledanou, živě budeme sledovat od 13:30 duel Německo - Srbsko. Aktuální zpravodajství z MS sledujte na www.lidovky.cz/msfotbal.
92. minuta
důležité
Agüero ještě o ohrozil branku Koreje, ale když netrefil branku, tak hlavní sudí utkání ukončil. Argentina porazila Jižní Koreu 4:1.
90. minuta
Rozhodčí De Bleeckere nastaví ještě dvě minuty.
88. minuta
O výsledku utkání je už rozhodnuto. Za toho stavu má nejblíže k postupu mezi elitní šestnácku Argentina. Korea se o postup do osmifinále ještě popere s Nigérií.
80. minuta
gól
Higuaín se prosazuje dnes potřetí a zvyšuje na 4:1. Po centru Agüera vstřelil čtvrtou branku Argentiny a stal se králém střelců právě probíhajícího MS.
77. minuta
gól

Argentina zvyšuje na 3:1. Lionel Messi z menšího úhlu vypálil na brankáře Seong-rjong, ten ještě jeho první pokus stihl vykopnout, ale znovu k Messimu, jeho druhá střela se otřela o levou tyč a skončila u nohou Higuaína, který už pouze zasunul do prázdné branky.

• Argentina - Jižní Korea (Higuaín střílí branku).

Argentina - Jižní Korea (Higuaín střílí branku). / Autor: Reuters

75. minuta
Argentina
Na řadě je další střídání. Carlose Tevéze nahradí mladičký Agüero.
69. minuta
Argentina
Jihoameričané kontrolují hru, postupným útokem se snaží zvýšit svůj náskok, jako například Higuaín, který vypalil z hranice pokutového území, ale přímo doprostřed brány.
63. minuta
důležité
Diego Maradona ukázal, že fotbal ještě nezapomněl. Míč letící mimo hřiště si zpracoval elegantní patičkou a vrátil na hrací plochu.
62. minuta
Korejci se poměrně osmělili a hledají mezírky v argentisnké obraně.
58. minuta
Jižní Korea

Korea teď měla příležitost k vyrovnání. Po výborné přihrávce za obranu od Pak Či-songa se tváří v tvář Romerovi objevil Ki-hun, ten ale trefil pouze boční síť argentinské svatyně.

• Argentina - Jižní Korea (šance Korejců)

Argentina - Jižní Korea (šance Korejců) / Autor: Reuters

54. minuta
důležité
Gutiérrez dostal žlutou kartu za protesty, což znamená, že se v přístím utkání kvůli karetnímu trestu neobjeví. Poté byl potrestaný i Javier Mascherano.
52. minuta
Argentina
Ve výtečné gólové příležitosti se ocitl Higuaín po přihrávce Di Maríi, ale skvělým zákrokem se blýskl Song-rjong.
50. minuta
Huguaín dostal od Tevéze přihrávku na hranici velkého vápna, na svého strážce ale nevyzrál.
46. minuta
Druhý poločas právě začal.
45. +1. minuta
gól

Demichelis teď předvedl nevídanou chybu, kterou potrestal Čong-jong. Následně rozhodčí ukončil první poločas.

• Argentina - Jižní Korea (Radost Korejců)

Argentina - Jižní Korea (Radost Korejců) / Autor: Reuters

44. minuta
Argentina
Lionel Messi dostal u krajní čáry od trenéra Maradony taktické pokyny, poté vběhl na hřiště, pohrál si s korejskou obranou a technickou střelou o centimetry branku netrefil.
40. minuta
Argentina
Gonzalo Higuaín z pravé strany nacentroval do vápna soupeře, gólman Song-rjog poněkud neohrabaně míč vyrazil přímo k Di Maríovi, ale je dělovku skvěle vyrazil Korejec v rukavicích.

Nepřehlédněte

Argentina: Romero - Heinze, Samuel, Demichelis, Jonas - Di Maria, Mascherano, M.Rodriguez - Tevez, Messi, Higuain.
Jižní Korea: Sung Ryong - Young Pyo, Jung Soo, Yong Hyung, Beom Seok - Kihun, Jung Woo, Sung Yeung, ChungYong - Ji Sung - Chuyong.