Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

ANKETA: Nejhorší hráč Česka byl Baroš, Rajnoch..?

9:32
Česká fotbalová reprezentace se kvůli výkonům a výsledkům ocitá pod velkým tlakem médií i fanoušků. Navíc ani jedno z nejdůležitějších utkání kvalifikace o postup na ME nezvládla bravurně, ve Skotsku vydolovala bod za remízu 2:2, když Kadlec vyrovnával z mylně nařízené penalty po teatrálním pádu Rezka. V očích veřejnosti její renomé rozhodně nestouplo. Hlasujte v anketě pro nejhoršího české reprezentanta ve Skotsku.

Skotsko - Česko (Rajnoch) foto: Reuters

Anketa

Kdo byl nejhorším hráčem Česka ve Skotsku?

Vysvědčení pro hráče Česka podle LN

Jan LAŠTŮVKA (školní známka 3): U prvního gólu míč zbrzdil vykopnutou nohou. Kdyby předvedl pohotovější reakci, byl by zcela jistě úspěšnější. Při druhé trefě Skotů neměl ani drobný nárok na úspěch. Při ostatních situacích působil jistě.

Michal KADLEC (2): Ofenzivní spolupráce s Jiráčkem mu vyhovovala. Měl si s kým narazit, vyrážel na ofenzivní výlety a hlavně – z penalty sebevědomě zařídil remízu. V obraně si ale několik zbytečných ztrát neodpustil.

Jan RAJNOCH (4): Dlouho působil v soubojích poměrně jistě. Podcenění souboje v 82. minutě všechno dobré z jeho strany překrylo. Podcenil skluz a nabídl brejk pro Millera, po kterém padl druhý skotský gól. Kapitán Rosický mu pak nedovolil ani slavit vyrovnávací gól.

Tomáš SIVOK (3): Obránce Besiktase potvrdil, že se na něj dá spolehnout. Možná se na něm podepsalo, že turecká liga kvůli korupční aféře ještě nezačala. Při jedné standardní situaci si domluvil zajímavý signál s Rosickým a vynalézavou hlavičkou připravil šanci Hubníkovi.

Roman HUBNÍK (2): Loni v říjnu jediným gólem pokořil Skotsko, v sobotu se z netradiční pozice pravého obránce sympaticky snažil o repete. Zvlášť po přestávce jeho aktivita narůstala. Na pozici stopera by byl asi přece jen platnější.

Petr JIRÁČEK (2): Svěží vítr zavál z Plzně až do reprezentace. Do reprezentační premiéry se jeden z tahounů mistra ligy pustil bez ostychu a připravil pro Baroše největší šanci prvního poločasu. I když se postupně vytrácel, jeho nominaci nelze brát jako další Bílkův přehmat.

Jaroslav PLAŠIL (3): Když ho Rezek trefil, skóroval břichem a ukázal, co znamená nacházet se v pravý čas na správném místě. Jen škoda, že středopolař Bordeaux jinak předvedl pouze průměrný výkon.

Tomáš HÜBSCHMAN (3): Defenzivní záložník znovu plnil roli efektivního bezpečnostního štítu, jehož hlavním účelem je prevence. Většinu soupeřových útoků zastavil včas. Směrem dopředu však k české aktivitě příliš nepřispíval.

Tomáš ROSICKÝ (2): Dlouho rovnal mušku, ale postupně se do utkání dostal a jeho přihrávky získaly punc nebezpečnosti, i když několikrát bezmocně rozpřáhl ruce, když se české kombinace zastavily v zárodku. Dokázal se otřepat z debaklu v anglické lize, kde jeho Arsenal naposledy prohrál 2:8 s Manchesterem United.

Milan PETRŽELA (4): Ze své schránky rozdílných výkonů tentokrát nevytáhl nic převratného. Jeho nevýrazné a chybami poznamenané působení na hřišti od začátku směřovalo ke střídání. Odporoučel se v 56. minutě.

Milan BAROŠ (4): Kdyby se živil reprezentačními góly, už by dávno vyhladověl. Od září 2009 se trefil za Česko jen jednou a ani v sobotu nedokázal proměnit několik šancí, které mu spoluhráči vymysleli. Střelecký instinkt se prostě projevuje jinak.

Jan REZEK (3): Těžko hodnotit muže, který střídal a stal se kontroverzním hrdinou zápasu. Nejdříve trefil Plašila tak silně, že z toho byl první český střelecký zářez. Pak nafilmoval pád ve vápně a zařídil penaltu, která znamenala vyrovnání na konečných 2:2. Dá se za to ale chválit?

Pozn.: Hráči, kteří strávili na hřišti alespoň 30 minut, jsou hodnoceni jako ve škole.