ANKETA Měl by chytat proti ruskému favoritovi Francouz, nebo Mrázek?

16:12
PRAHA - Tu otázku si od úterního večera pokládá nejeden hokejový fanoušek v Česku. Postaví kouč národního týmu Josef Jandač na čtvrteční čtvrtfinále mistrovství světa v Paříži proti Rusku do branky Pavla Francouze, nebo Petra Mrázka?

Zprava brankáři Petr Mrázek a Pavel Francouz a jejich trenér Petr Jaroš. foto: ČTK

„O brankářské otázce jsou dlouho debatovali, ale rozhodli jsme se to nezveřejnit. Jediné, co můžu říct, je, že se tam postavíme gólmana, který nám dá největší šanci postoupit,“ řekl ve středu českým novinářům ve francouzské metropoli Jandačův asistent Václav Prospal.

Expertka serveru Lidovky.cz Kateřina Bogliová má ostatně také jasno, jelikož se duel se Švýcarskem příliš nepovedl Petru Mrázkovi, ve čtvrtek by měl chytat Pavel Francouz.

Petr Mrázek neudržel puk v lapačce a dovolil Švýcarům navýšit vedení na 2:1.
Český hokejový brankář Pavel Francouz.

„A možná je rozhodnuto i o české jedničce na čtvrtfinále. Petr Mrázek odchytal spoustu lepších zápasů, než byl tento poslední. Zároveň narazíme na Rusy a proti nim by možná byl Pavel Francouz přece jen lepší variantou,“ zaznělo v jejím tradičním sloupku, jenž si můžete celý přečíst ZDE!

Co říkají statistiky?

Šestadvacetiletý Francouz odchytal na šampionátu zatím tři zápasy, 181:25 minuty a ze 41 střel inkasoval 3 branky. To činí procentuální úspěšnost zákrok 92,68 procenta. O rok mladší Mrázek ve čtyřech duelech strávil v brance 242:59 minuty, z 84 střel pustil za svá záda deset kotoučů, což je procentuální úspěšnost zákroků 88,1 procenta.

Prvně jmenovanému tak patří v brankářských statistikách šesté místo, druhému až sedmnácté.

Jistě, čísla neznamenají všechno, Mrázek měl přece jen více práce, navíc chytal proti oběma nejlepším týmům naší skupiny (Kanada a Švýcarsko), druhý gól z úterního duelu ale byl hodně laciný, navíc pro Francouze mluví i fakt, že letošní sezonu strávil v ruské KHL v dresu Čeljabinsku.

Na koho nakonec Jandačův trenérský štáb vsadí?

A na koho byste vsadili vy? Hlasování na našem facebooku skončilo v poměru 84 ku 11 pro Francouze.

Anketa

Kdo by měl chytat čtvrtfinále MS v hokeji proti Rusku?

Pavel Francouz 184
Petr Mrázek 21

Čtvrtfinále proti Rusku odehrají Češi ve čtvrtek od 16:15 hodin a my vám ho nabídneme v naší podrobné on-line reportáži ZDE!