9. listopadu 2016 6:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ANKETA Jarolím potřebuje střelce. Má dostat v základu proti Norům šanci Krmenčík?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michael Krmenčík takto slaví v dresu Plzně (vpředu) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Krmenčík takto slaví v dresu Plzně (vpředu) | foto: MAFRA

PRAHA Česká fotbalová reprezentace se chystá pod vedením Karla Jarolíma na svoji čtvrtou překážku v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018. V pátek večer se v pražském Edenu postaví proti Norsku a nic jiného, než zisk tří bodů nepřipadá v úvahu.

Česko – Severní Irsko 0:0. Německo – Česko 0:0. Česko – Ázerbájdžán 0:0.

To jsou dosavadní výsledky Jarolímovy party v boji o světový šampionát. Kde jej tlačí bota, není těžké najít. V ofenzivě!

„Tlak člověk cítí pořád, očekávali jsme, že těch bodů bude víc. Možná i ten tlak narůstá, ale jen silní se s tím dokážou vyrovnat. Bude důležité, abychom šli za tím gólem. Takže především ta ofenzivní fáze, ale nemůžeme podcenit ani obranu, abychom byli nějak organizovaní, a standardní situace,“ zaznělo při srazu hráčů a realizačního týmu z úst českého kouče.

Pro střílení branek bude mít k dispozici ofenzivní záložníky v čele s Bořkem Dočkalem, Ladislavem Krejčím a Jiřím Skalákem. Góly se ale vždy očekávají hlavně od útočníků.

Tahle role připadne na Patrika Schicka, Milana Škodu a dodatečně povolaného Michaela Krmenčíka. Jejich celková seniorská reprezentační bilance? 16 zápasů a pět vstřelených branek. A otázka fanoušků zní jasně: Kdo z této trojice se objeví v základní sestavě trávníku v Edenu, kde slavil Jarolím tituly se Slavií v letech 2008 a 2009?

Měl by dostat šanci novic Krmečník, který patří mezi největší objevy posledního kalendářního roku a kterému nechybí čich na góly i obrovská agresivita a síla v pokutovém území. „Když dostanu pět, deset, patnáct minut, nechám na hřišti všechno,“ řekl v rozhovoru s novináři třiadvacetiletý rodák ze západočeské Kraslice.

Nebo zkušenější Milan Škoda, či snad ukáže Jarolím na dalšího mladíka Patrika Schicka? Poradit a zahlasovat si můžete v naší anketě níže.

Anketa

Koho by měl v pátek proti Norsku postavit kouč Karel Jarolím do útoku české fotbalové reprezetace?

Michaela Krmenčíka 36
Milana Škodu 10
Patrika Schicka 8
Krmenčíka a Škodu 8
Krmenčíka a Schicka 12
Škodu a Schicka 5
  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky