Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Ani uzdravený Kane nepomohl brankou Tottenhamu k výhře, Newcastle se dále posouvá

15:40aktualizováno  18:19
LONDÝN - Ani uzdravený kanonýr Harry Kane svým gólem nepomohl v anglické lize Tottenhamu k bodům na hřišti Burnley. Domácí zvítězili 2:1, neprohráli už osm utkání a ze dna tabulky se vyšplhali do jejího středu. Útočník Burnley Matěj Vydra strávil celé utkání na lavičce.

Harry Kane v zápase proti Burnley foto: Reuters

Vy vyrovnaném zápase otevřel skóre v 57. minutě hlavou po rohovém kopu domácí Wood. Novozélandský útočník má velkou zásluhu na neporazitelnosti svého týmu - během série bez prohry nastřílel šest branek. V 65. minutě ale Rose pohotovým autovým vhazováním vybídl k úniku Kanea a reprezentační kapitán, vracející se na trávník po šesti týdnech absence se zraněným kotníkem, poslal míč špičkou kopačky k tyči Heatonovy brány.

Tottenham ale nakonec odjel z Turf Moor po třech ligových výhrách s prázdnou, v 84. minutě rozhodl po přihrávce střídajícího Gudmundssona útočník Barnes. V případě nedělní výhry Liverpoolu budou třetí „Kohouti“ na první místo ztrácet už osm bodů.

Newcastle porazil v záchranářském souboji Huddersfield 2:0. Utkání ovlivnilo vyloučení hostujícího Smithe, který za ostrý skluz viděl červenou kartu už ve 20. minutě. „Straky“ dlouhou přesilovku zužitkovaly po změně stran, trefili se Rondón a Pérez. Newcastle se třetí domácí výhrou v řadě vzdálil od sestupových příček na rozdíl čtyř bodů. Huddersfield zůstává poslední.

Bournemouth remizoval 1:1 s Wolverhamptonem, v utkání byly nařízeny tři penalty. Ve 14. minutě se z pokutového kopu prosadil King a dal gól ve třetím domácím zápase za sebou, což se mu v Premier League povedlo jako druhému hráči Bournemouthu v historii.

Sedm minut před koncem srovnal z penalty Jiménez, ale o chvíli později mohl stejným způsobem vystřelit svému týmu tři body znovu King. Norský kanonýr ale tentokrát branku vůbec netrefil. Oba týmy zůstávají po remíze ve středu tabulky.