Ani pár H+H. České Waterloo na Turnaji mistryň pokračuje

16:47
Praha/Singapur - V semifinále deblu na Turnaji mistryň bude mít Česko pouze jednu zástupkyni. Lucií Šafářovou, která postoupila v páru s Američankou Mathekovou-Sandsovou, se neinspirovala dvojice Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká. Duo H+H prohrálo s ruskou dvojici Makarovová – Vesninová 2:6, 5:7.

Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. foto: ČTK/AP

Hlaváčková s Hradeckou tak na turnaji končí ve stejný den s Karolínou Plíškovou. Ta po porážce od Agnieszky Radwaňské skončila v modré skupině na třetím místě. Do semifinále se tak nepodívá.

Plíšková na Turnaji mistryň končí, nadělala spoustu chyb

Dvojice H+H se v prvním setu prakticky ani nedostala do hry. Makarovová s Vesninovou nedělaly chyby, ba naopak. Obě podání Lucie Hradecké si Rusky vzaly, a výsledkem byl zisk prvního setu v poměru 6:2.

Do toho druhého vstoupily české hráčky o poznání lépe, Hlaváčková si udržela svůj servis, stejně tak i poprvé v zápase Hradecká. Jenže stejně si vedly i soupeřky. Další podání Hradecké ale skončilo stejně, jako ta v prvním setu. Rusky vedly 4:3 a zápas směřoval ke svému konci.

Jenže český tým vykřesal naději při podání Makarovové, které sebral podání. Vzápětí Hlaváčková opět proměnila své podání v zisk gemu a Češkám se mohlo lépe dýchat. Jejich protivnice ale nechtěly ztratit druhý set.

Vesninová si totiž podržela svůj servis. A při dalším gemu, který podávala Hradecká, to Češkám opět nevyšlo. A Makarovová měla šanci ukončit zápas. A to se také stalo.

Výsledky Turnaje mistryň:

Čtyřhra: Garciaová, Mladenovičová – Goergesová, Plíšková 2:0 (6:4;6:2) Matteková-Sandsová, Šafářová – Babosová, Švedovová 2:1 (5:7;7:6;10:2) Chanová, Chanová – Hingisová, Mirzaová 0:2 (6:7;5:7) Hlaváčková, Hradecká – Makarovová, Vesninová 0:2 (2:6;5:7) Dvouhra: Plíšková – Radwaňská 0:2 (5:7;3:6) Mugurazová – Kuzněcovová 2:1 (3:6;6:0;6:1)