Ani jsem si nedokázala představit, že budu zase takovou hráčkou, říkala Kvitová po finále

15:25
MELBOURNE - Tenistka Petra Kvitová toužila stát se šampionkou Australian Open a být světovou jedničkou. Prohra ve finále v Melbourne s Japonkou Naomi Ósakaovou ji bolela, jinak byl ale úvodní grandslam letošní sezony pro dvojnásobnou vítězku Wimbledonu velkým osobním vítězstvím.

Petra Kvitová při podání ve finále Australian Open foto: ČTK

Po třísetové porážce s Ósakaovou byla smutná. „Samozřejmě to bolí hodně,“ přitakala a doplnila: „Chtěla jsem získat trofej, ale já jsem vyhrála už předloni.“

Po vážném zranění z prosince 2016 hrozilo, že už nikdy nevezme raketu do ruky. Sama mluví o „druhé kariéře“ a v Melbourne se po zápasech několikrát dojala, když postupovala turnajem a uvědomovala si, že se vrátila na vrchol.

„Nemůžu tomu uvěřit, že jsem hrála grandslamové finále,“ řekla Kvitová divákům při vyhlášení po prohře s Ósakaovou 6:7, 7:5 a 4:6. Už předtím na lavičce plakala, i při projevu se jí párkrát zlomil hlas a pomohlo jí až obecenstvo aplausem.

Petra Kvitová po jednom ze svých zkažených úderů
Petra Kvitová při podání ve finále Australian Open

„Prošla jsem si mnoha obdobími a ne vždycky skvělými,“ vyprávěla později na tiskové konferenci. „Jak už jsem říkala, nevěděla jsem, jestli budu ještě někdy držet raketu v ruce. A držím, což je skvělé,“ řekla osmadvacetiletá tenistka.

V Austrálii vyhrála na úvod sezony turnaj v Sydney, v Melbourne prošla do finále bez ztráty setu a soupeřky ničila tradičně útočnou hrou. „Cítím se skvěle. Hraju vynikající tenis. Ani jsem si nedokázala představit, že zase budu takovou hráčkou,“ konstatovala.

Před rokem Kvitová vypadla na Australian Open hned v prvním kole. Tentokrát došla až do boje o titul. „Tenis je krásný sport a jsem ráda, že ho hraju. Mívám propady, ale doufám, že jich bude míň než vrcholů. Rok začal skvěle,“ hodnotila.

Po Australian Open by se měla Kvitová přesunout do Petrohradu, kde loni získala titul a letos je nejvýše nasazenou hráčkou. Pak se očekává, že bude v nominaci kapitána Petra Pály na 1. kolo Fed Cupu proti Rumunsku 9. a 10. února v Ostravě.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...