Ani jeden gól Baníku neměl platit. Nářky fotbalistů Karviné byly oprávněné

18:45
PRAHA - Ani jedna branka fotbalistů Baníku Ostrava z pátečního ligového utkání proti Karviné (2:1) neměla platit. Ve svém komuniké to uvedla komise rozhodčích. V obou případech pomezní sudí Zdeněk Dobrovolný chybně neodmával ofsajd.

Milan Baroš se raduje, ani jeden z gólů Baníku však platit neměl. foto: MAFRA

Trpělivost vypršela. Hráči budou poprvé za mé éry sankcionováni, říká Tvrdík

Z kabiny Karviné po prohře sršela frustrace. Hosté nad Ostravou od šedesáté minuty vedli, ale kvůli trefám Tomáše Poznara ze 64. a Milana Baroše 85. minuty nakonec v klíčovém boji o záchranu nevyválčili ani remízu.

Góly Baníku však platit neměly.

„Udělali jsme dost pro to, abychom nejméně bodovali, ale bohužel některé věci ovlivnit nemůžeme,“ řekl krátce po zápase stoper Marek Janečka.

„K tomu bych řekl jen tolik, že je jedno přísloví. Je v něm vulgární slovo, a to bych nerad použil, ale znáte ho: Silnější pes..., víte co,“ dodal.

Asistent Dobrovolný u první branky nesignalizoval ofsajd Baroše, který „snahou zahrát míčem hlavou v ofsajdové pozici ovlivnil brankáře hostí“.

Ostravský Milan Baroš (v červeném) v souboji s libereckým Matějem Hybšem (v...
Milan Baroš v utkání proti Liberci.

Také u druhého zásahu neodhalil pomezní sudí postavení mimo hru, v kterém Martin Šindelář hlavou prodloužil balon ke skórujícímu Barošovi.

Jedenačtyřicetiletý Dobrovolný na podzim absolvoval mimo jiné pražské derby mezi Slavií a Spartou (2:0).

V minulé sezoně, kdy se ještě zveřejňovaly tresty, měl spolu s hlavním rozhodčím Janem Jílkem omezenou delegaci na čtyři utkání za chyby v utkání Jihlava - Slavia.

Skóre 1:1 ovlivnil neodmávaným ofsajdem slávisty Gina van Kessela.