Ani dva góly Bonyho Swansea nestačily, přestřelku vyhrál Liverpool

19:15
Fotbalisté Liverpoolu dvakrát přišli o vedení nad Swansea, přestřelku v 27. kole anglické ligy ale nakonec zvládli a zvítězili 4:3. Velšskému soupeři nepomohly k bodům ani dva góly bývalého útočníka pražské Sparty Wilfrieda Bonyho.

Jordan Henderson z Liverpoolu slaví gól foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 27. kolo

• Liverpool - Swansea 4:3 (3. a 36. Sturridge, 20. a 74. Henderson - 27. a 47. z pen. Bony, 23. Shelvey)
  • Newcastle - Aston Villa 1:0 (90.+2 Rémy)
  • Norwich - Tottenham 1:0 (47. Snodgrass).

Liverpool vedl zásluhou Daniela Sturridge a Jordana Hendersona ve dvacáté minutě už 2:0, Swansea ale na Anfield Road nedopustila opakování loňského debaklu 0:5, který je její nejvyšší porážkou v Premier League. Už během sedmi minut srovnali bývalý hráč Liverpoolu Jonjo Shelvey a s přispěním teče Bony.

Do šaten šel přece jen po hlavičce Sturridge s vedením 3:2 Liverpool, dvě minuty po přestávce ale stáhl slovenský stoper Martin Škrtel v pokutovém území Bonyho, který se trefil z penalty k tyči. Svůj účet v Premier League zaokrouhlil na deset branek a dnes poprvé se mu podařilo skórovat jinde než na domácím stadionu.

Liverpool však přece jen vybojoval tři body, když se třetím dvougólovým střelcem utkání stal Henderson. "Reds" vyhráli potřetí za sebou a pojistili si čtvrté místo v tabulce.