Anglie v Lize národů remizovala v Chorvatsku, Belgie porazila Švýcarsko

23:43
PRAHA - Fotbalisté Anglie v Lize národů remizovali v Chorvatsku 0:0 a neoplatili soupeři porážku ze semifinále letošního mistrovství světa. Belgie díky dvěma brankám Romela Lukaka doma zdolala Švýcarsko 2:1 a ve své skupině zůstává i po druhém utkání stoprocentní.

Belgický střelec Romelu Lukaku po porážce 0:1 od Francie v semifinále MS 2018. foto: ČTK/AP

Výsledky pátečních zápasů Ligy národů:

Skupina A2:

Belgie - Švýcarsko 2:1 (0:0)

Branky: 58. a 84. Lukaku - 76. Gavranovic.

Branka: 43. Saroka.

Zápas v Rijece, který se kvůli trestu UEFA hrál bez diváků, v první půli moc zajímavých momentů nenabídl. Kramarič v dobré pozici trefil jen anglického brankáře Pickforda, na druhé straně Dier po rohu hlavičkoval do tyče.

V druhé půli měli ke gólu blíže hosté. Kapitán Albionu Kane krátce po změně stran hlavou trefil břevno a pak během dvou minut zahodil dvě velké šance Rashford. Chorvaté i Angličané si do skupiny A4 připsali první bod po úvodních prohrách se Španělskem.

Lukaku se v Bruselu poprvé prosadil v 58. minutě, kdy zakončil rychlou týmovou akci. Švýcaři vyrovnali čtvrt hodiny před koncem. Shaqiri z přímého kopu našel Elvediho, jehož přihrávku hlavou Gavranovic usměrnil do branky.

V 84. minutě vrátil domácím vedení Lukaku po souhře s Hazardem a Mertensem. Pro útočníka Manchesteru United to byl pátý reprezentační gól v posledních třech duelech. Belgičané bez ztráty vedou skupinu A2 před Švýcarskem a Islandem.

Severní Irsko prohrálo v Rakousku 0:1 a nebodovalo ani ve druhém utkání skupiny B3. Ve Vídni o triumfu domácích rozhodl v 71. minutě Arnautovic. Finsko gólem Pukkiho z nastavení uspělo v Estonsku a také ve třetím zápase skupiny C2 zvítězilo výsledkem 1:0.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...