Anglie v kvalifikaci na ME pouze remizovala se Švýcarskem

19:53aktualizováno  5. června 0:34
LONDÝN - Fotbalisté Anglie v kvalifikaci o postup na evropský šampionát doma remizovali 2:2 se Švýcarskem, které ve 35. minutě vedlo už o dvě branky. Domácí se udrželi v čele skupiny G díky lepšímu skóre před Černou Horou. Ta nevyužila zaváhání soupeře a na svém hřišti rovněž uhrála nerozhodný výsledek 1:1 s Bulharskem.

Anglie (Terry). foto: Reuters

Na londýnském stadionu Wembley vypracoval hostům dvoubrankový náskok záložník Tranquillo Barnetta, který během tří minut z podobných trestných kopů z úhlu dvakrát překvapil anglického brankáře Joea Harta.

Domácí snížili ve 37. minutě díky proměněné penaltě Franka Lamparda. Středopolař Chelsea potrestal faul Johana Djouroua na jeho pronikajícího spoluhráče z Arsenalu Jacka Wilsherea.

Trenér Anglie Fabio Capello poslal do druhého poločasu Ashleyho Younga a křídelní hráč Aston Villy se mu hned po šesti minutách odvděčil vyrovnávacím gólem. Hráči Albionu obrat nedokonali i kvůli dvěma neproměněným šancím útočníka Darrena Benta.

Anglie.

Slovensko porazilo outsidera Andorru před svými diváky nejtěsnějším rozdílem 1:0 a zopakovalo výsledek z březnového utkání. Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse mají ve vyrovnané skupině B stejně bodů jako Irsko a Rusko, ale vinou nejhoršího skóre jsou až na třetím místě. Rusko doma porazilo především díky hattricku útočníka Romana Pavljučenka 3:1 Arménii, Irsku zajistil v Makedonii výhru 2:0 dvěma brankami kapitán Robbie Keane.

Zápas na bratislavských Pasienkách rozhodl v 63. minutě Miroslav Karhan po prodlouženém Hamšíkově rohu. Čtyřiatřicetiletý rekordman v počtu startů za národní tým zaznamenal čtrnáctý zásah ve 103. utkání.

Domácí se znovu trápili v ofenzivě, přestože nasadili tři čistokrevné útočníky Filipa Hološka, Filipa Šeba a Róberta Vitteka. Kvůli mnoha neproměněným šancím vstřelil východní soused České republiky v šesti kvalifikačních utkáních pouhých šest branek.

Výsledky kvalifikace mistrovství Evropy 2012:

Skupina B: Petrohrad: Rusko - Arménie 3:1 (1:1) Branky: 26., 59. a 73. z pen. Pavljučenko - 25. Pizzelli. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).
Bratislava: Slovensko - Andorra 1:0 (0:0) Branka: 63. Karhan. Rozhodčí: Jemini (Alb.).
Skopje: Makedonie - Irsko 0:2 (0:2) Branky: 8. a 37. Keane. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Skupina F: Riga: Lotyšsko - Izrael 1:2 (0:2) Branky: 61. Cauna z pen. - 19. Benajun, 43. Ben-Haim. Rozhodčí: Kelly (Ir.).
Pireus: Řecko - Malta 3:1 (2:0) Branky: 8. a 64. Fetfatzidis, 26. Papadopulos - 54. Mifsud. Rozhodčí: Gil (Pol.).

Skupina G: Londýn: Anglie - Švýcarsko 2:2 (1:2) Branky: 37. Lampard z pen., 51. Young - 32. a 35. Barnetta. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Skupina H: Lisabon: Portugalsko - Norsko 1:0 (0:0) Branka: 53. Postiga. Rozhodčí: Cakir (Tur.).