Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Anglie porazila Chorvaty. Díky tomu postoupila místo nich a Španělů do boje o Euro

16:50aktualizováno  19. listopadu 0:50
LONDÝN - Fotbalisté Anglie postoupili na úkor Španělska a Chorvatska do červnového Final Four o postup na EURO 2020. V zamotané skupině A4 Ligy národů sice prohrávali v posledním duelu ve Wembley s Chorvaty 0:1, po dvou gólech v poslední čtvrthodině však duel otočili na 2:1, a skupinu opanovali.

Harry Kane rozhodl gólem v 85. minutě o výhře proti Chorvatsku. foto: ČTK/AP

Jste jen parta srabů, tak teď něco řekni, Ramosi, vysmívá se kapitánovi Španělska Chorvat

Naopak finalisté mistrovství světa Chorvaté, kteří museli k postupu do Final Four vyhrát, budou v losování kvalifikaci o EURO až ve druhém koši, protože skončili ve skupině poslední.

Chorvaté sestupují do druhé ligy spolu s Německem, Polskem a Islandem. Angličané pak připravili o postup i druhé Španěly, kteří si na dálku přáli, aby duel skončil remízou.

Přitom Chorvaté vedli od 57. minuty po gólu Andreje Kramariče, v 78. však po střele anglického kapitána Harryho Kanea doklepl míč do prázdné brány Jesse Lingard a v 85. minutě po přímém kopu Chilwella skóre otočil sám Kane.

Kanonýr Tottenhamu se v reprezentaci trefil po 747 minutách poprvé od MS.

Švýcaři deklasovali Belgii 5:2

Skupinu A2 vyhráli Švýcaři, kteří v přímém souboji o postup do Final Four přehráli 5:2 Belgii, které přitom stačila k první příčce i porážka o gól. Favorit skupiny k tomu navíc rychle vedl 2:0 po dvou trefách Thorgana Hazarda.

Švýcarsko ale ještě do poločasu skóre otočilo a po změně stran dvěma zásahy rozhodlo o postupu. Hattrickem k tomu přispěl Haris Seferovic. Bronzoví medailisté z mistrovství světa Belgičané inkasovali pět branek poprvé po devíti letech. V září 2009 to bylo od Španělů.