Anglie nezvládla závěr s Rusy. Na parádu Dieara reagoval v nastavení Berezuckij

20:55aktualizováno  22:55
MARSEILLE - Poslední zápas sobotního programu mistrovství Evropy ve fotbale skončil remízou 1:1. Postarali se o ni hráči Anglie a Ruska. Albion poslal do vedení v 73. minutě krásným gólem z přímého kopu Dier, za soupeře vyrovnal ve třetí minutě nastavení kapitán Berezuckij.

Gól Dieara proti Rusku. foto: Reuters

Fanoušci obou celků si v posledních dvou dnech udělali z centra Marseille válečnou zónu, své nepřátelství pak potvrdili i při hymnách, které si navzájem vybučeli. Následně se do sebe pustili i po konci zápasu (VÍCE ZDE!).

„Myslím, že jsme hráli velmi dobře a vyrovnávací gól byl hodně hořkou pilulkou. Rusko dalo nádherný gól, ale remízu teď beru spíš jako porážku. Když si odmyslím prvních patnáct minut druhého poločasu, tak jsme měli zápas zcela pod kontrolou,“ citoval server uefa.com trenéra Anglie Roye Hodgsona.

ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ANGLIE VS. RUSKO ZDE!

„Musím poděkovat hráčům, protože bojovali až do konce,“ prohlásil ruský kouč Leonid Sluckij. „Anglie zápasu dominovala, ale my jsme dokázali uhlídat její útočníky, kteří jsou velmi rychlí. Hodně nám pomohlo, že se nám dařilo držet míč ve středu hřiště,“ uvedl.

Anglie měla od začátku zápasu navrch a už v sedmé minutě se dostal po Sterlingově akci k míči Lallana, ale jeho střela byla sražena na roh. Ještě větší šanci měl o čtvrt hodiny později Sterling, který šel sám na branku, ale míč mu na poslední chvíli odkopl vracející se Smolnikov. Po půlhodině zase tvrdě pálil Rooney, ale jen do gólmana Akinfejeva.

Anglie vs. Rusko na Euro 2016.

Úvod druhého poločasu patřil Rusku, Dzjuba se však ve vápně neprosadil a další nebezpečný centr odvrátila obrana. Po hodině hry musel navíc vytáhnout dobrý zákrok gólman Hart, který jen tak tak vyrazil nebezpečnou Smolovovu střelu zpoza vápna.

Anglie se dlouho nemohla dostat do tempa, ale nakonec se přeci jen ujala vedení. Nejprve Rooneyho v 70. minutě skvěle vychytal Akinfejev, o tři minuty později už ale inkasoval - z přímého kopu ho překonal Dier. Rusko se v nastavení dočkalo vyrovnání - hlavičkou, která přeletěla Harta, se o něj postaral kapitán Berezuckij.

Anglie - Rusko 1:1 (0:0)

(Mistrovství Evropy ve fotbale - skupina A, hráno v Marseille)

Branky: 73. Dier - 90.+2 V. Berezuckij. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini - Orsato, Damato (všichni It.). ŽK: Cahill - Ščennikov. Diváci: 67.354.

Anglie: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney (77. Wilshere) - Lallana, Kane, Sterling (87. Milner). Trenér: Hodgson.

Rusko: Akinfejev - Smolnikov, Ignaševič, V. Berezuckij, Ščennikov - Smolov (85. Mamajev), Neustädter (80. Glušakov), Šatov, Golovin (77. Širokov), Kokorin - Dzjuba. Trenér: Sluckij.