Arsenal získal anglický Superpohár, ligového mistra smetl třemi góly

17:54aktualizováno  18:03
LONDÝN/PRAHA - Devět let nic nevyhráli, devět let byli k smíchu. Teď fotbalisté Arsenalu během necelých tří měsíců získali druhou trofej. Po květnovém triumfu v Anglickém poháru si překvapivě lehce v souboji o Superpohár poradili s mistrovským Manchesterem City 3:0.

Fotbalisté Arsenalu s trofejí pro vítěze. foto: Reuters

Community Shield, jak se duel vítěze Premier League a Anglického poháru oficiálně jmenuje, je tradičním předzápasem, hraje se týden před startem ligy.

Z vítězství se raduje i český záložník Tomáš Rosický, do utkání nastoupil jako náhradník v 70. minutě za rozhodnutého stavu 3:0.

Arsenal anglický Superpohár vyhrál potřinácté, poprvé však od roku 2004., kdy byli naposledy mistři ligy. O rok později vyhráli Anglický pohár, pak však na trofej čekali až do letošního května. Na další nečekali dlouho.

Manchester City nenasadil ve Wembley všechny opory, což je výsledku projevilo, především v defenzívě, kde nastoupili mladíci Boyata s Nastasičem, to neklapalo.

První gól dal v 21. minutě Cazorla, který se na hranici vápna zmocnil odraženého míče, udělal krátkou kličku a křižnou střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonal Caballera. Jednička Hart byl je na lavičce.

Druhou branku vstřelil po nádherné akci Ramsey. Sanogo mu před vápnem míč prostrčil, Ramsey se fintou zbavil protivníka a prostřelil argentinského gólmana.

Vítězství pečetil po hodině hry střídající Giroud nádhernou ranou z 25 metrů. Míč letěl nahoru a poté rychle padl. Jelikož byl Caballero pár kroků z brány, nedosáhl na něj.