Třicátá penalta rozhodla. Liverpool v poháru zvládl infarktový rozstřel

10:38
LIVERPOOL/PRAHA - Až třicátá penalta v rozstřelu rozhodla o postupu fotbalistů Liverpoolu do čtvrtého kola anglického Ligového poháru. Nad druholigovým Middlesbrough zvítězili domácí na stadionu Anfield v maratonu pokutových kopů 14:13. Předtím skončil zápas v normálním čase 1:1 a po prodloužení 2:2.

Suso z Liverpoolu (uprostřed) se raduje z vítězství. foto: Reuters

Liverpool poslal do vedení v 10. minutě debutující sedmnáctiletý záložník Jordan Rossiter. Hosté z Middlesbrough vyrovnali v 62. minutě a pět minut před koncem málem favorita zaskočili obratem, ale Adam Clayton trefil tyč.

V prodloužení získal "Reds" znovu těsný náskok střídající Suso a zdálo se, že domácí už si postup pohlídají. V nastaveném čase prodloužení však Kolo Touré fauloval Patricka Bamforda, který z penalty poslal zápas do rozstřelu.

*Tučně jsou vyznačeni postupující.

V něm šel Bamford na penaltu jako první z hráčů Middlesbrough, ale na úvodní úspěšný pokus Maria Balotelliho neodpověděl. Na straně Liverpoolu selhal až v páté sérii Raheem Sterling a drama pokračovalo. Následně se při penaltách nemýlilo 20 střelců včetně obou brankářů, než při své druhé penaltě netrefil branku Albert Adomah.

Liverpool zvládl rozstřel lépe i při absenci obvyklého exekutora Stevena Gerrarda, který dostal v úterý volno. Zápas výrazně překonal dosavadní rekordní penaltový rozstřel Ligového poháru, který ve třech případech skončil 9:8.

"Tohle jsou zápasy, kdy musíme být na hráče, svůj klub i vše ostatní hrdí. Myslím, že jsme všem ukázali, co je Middlesbrough zač. Hráli jsme s účastníkem Ligy mistrů na Anfieldu a bylo to tváří v tvář. I když jsme prohráli, hráči by si to měli užít," řekl trenér poraženého celku Aitor Karanka. Middlesbrough se nepovedlo zlomit prokletí na Anfieldu, kde nevyhrálo již 38 let.

Liverpoolský kouč Brendan Rodgers uznal, že řada jeho svěřenců nepodala dobrý výkon. "Dostali jsme hloupé góly, když jsme příliš chybovali. Ale nemůžu zpochybňovat charakter hráčů, kteří se nevzdávali. Jsme rádi, že jsme postoupili. To je všechno, co jsme chtěli," uvedl Rodgers.

Arsenal padl, Rosický zavinil penaltu

Záložník Tomáš Rosický poprvé v této sezoně nastoupil v základní sestavě Arsenalu, jeho tým však ztratil vedení nad Southamptonem a po porážce 1:2 vypadl ve třetím kole z Ligového poháru. Na prohře Arsenalu měl podíl i český reprezentační kapitán, jenž zavinil penaltu.

Arsenal vedl od 14. minuty po brance Alexise Sáncheze z přímého kopu, ale ještě před poločasem nechal prvoligového konkurenta skóre otočit. V 19. minutě fauloval Rosický v pokutovém území Sadia Maného a z penalty se trefil záložník Dušan Tadič. Krátce před pauzou přidal gól dalekonosnou střelou obránce Nathaniel Clyne.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.