Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Chelsea je půlmistrem, City doma ztratilo dvoubrankový náskok

17:26aktualizováno  19:44
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně remizovali v anglické lize na hřišti čtvrtého Southamptonu 1:1. Zůstali však v čele tabulky nadále o tři body před Manchesterem City, který doma ztratil dvoubrankové vedení a s nováčkem Burnley hrál 2:2.

Didier Drogba (vlevo) vs. Florin Gardos. foto: Reuters

Southampton, za který ke svému debutovému utkání v Premier League nastoupil teprve devatenáctiletý obránce Matt Targett, se dostal do vedení v 17. minutě.

Tadič poslal povedeným pasem do šance Sadia Maného a ten přehodil Courtoise. Senegalský záložník, který do kádru „Svatých“ přestoupil v září ze Salcburku, se trefil i v minulém kole na hřišti Crystal Palace, kde jeho tým zvítězil 3:1.

Střela přes hradbu těl. Do míče se opřel Diego Costa z Chelsea.
Klička! Eden Hazard se probíjí k brance soupeře.
Penalta? Cesc Fabregas dostal jen žlutou kartu za nafilmovaný pád.
Didier Drogba (vlevo) vs. Florin Gardos.

V závěru poločasu si ale s obranou Southamptonu poradil Eden Hazard, jenž si po první střele Chelsea v zápase připsal sedmou trefu v sezoně, z toho první na hřišti soupeře. Francesc Fábregas asistoval už potřinácté v tomto ročníku anglické ligy.

V druhém poločase sice byli „Blues“ aktivnější, posledních pár minut odehráli po vyloučení Schneiderlina v přesilovce, patnáctou výhru v sezoně ale nevybojovali. Southampton poprvé ztratil body v zápase, v němž vedl.

Manchester City nepotvrdil roli favorita proti Burnley. Ve 23. minutě otevřel skóre David Silva, který si v posledních pěti duelech připsal pět branek, a o deset minut později zvýšil Fernandinho.

Jenže na začátku druhého dějství snížil George Boyd, i když opakované záběry ukázaly, že stál v době Ingsovy přihrávky v ofsajdu. O vyrovnání se v 81. minutě postaral čtvrtým gólem v sezoně Ashley Barnes.

United měli blízko ke gólu na hřišti Tottenhamu ve 24. minutě, kdy po Jonesově hlavičce obránce Vertonghen podle videotechnologie odkopl míč z branky až zpoza čáry. Skóre se ale nezměnilo kvůli odpískanému ofsajdovému postavení střelce.

Svěřenci Louise van Gaala se v prvním poločase dostali do dalších několika slibných příležitostí, „Kohouty“ ale podržel brankář Lloris.

V závěru utkání měl naopak více ze hry Tottenham, na čtvrtou ligovou výhru za sebou ale nedosáhl. S Manchesterem ale už popáté v řadě v Premier League neprohrál, což se dosud povedlo pouze Liverpoolu a Blackburnu.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo

Tottenham - Manchester United 0:0

Southampton - Chelsea 1:1 (17. Mané - 45.+1 Hazard),

Aston Villa - Sunderland 0:0

Hull - Leicester 0:1 (32. Mahrez)

Manchester City - Burnley 2:2 (23. Silva, 33. Fernandinho - 47. Boyd, 81. Barnes)

QPR - Crystal Palace 0:0

Stoke - West Bromwich 2:0 (51. a 66. Diouf)

West Ham United - Arsenal 1:2 (54. Kouyaté - 41. Cazorla z pen., 44. Welbeck)

Newcastle - Everton 3:2 (34. Cissé, 51. Pérez, 68. Colback - 5. Koné, 84. Mirallas).

Van Gaal svůj tým pochválil za první poločas, v němž prý jeho svěřenci podali nejlepší výkon v sezoně a mohli podle něj vstřelit čtyři pět gólů. Z faktu, že United nakonec nezvítězili, ale nizozemský kouč vinil našlapaný program.

Ten je o Vánocích v Anglii tradičně náročný, liga se hrála v pátek a dnes znovu. Hráči United tak šli do akce necelých 43 hodin po předchozím utkání. „Je vědecky dokázáno, že tělo za dva dny nemůže zregenerovat. Když to Fotbalová asociace dovolí... Ve druhém poločase to už nebyl fotbal, ale boj o život,“ stěžoval si.

Arsenal zasadil West Hamu rozhodující údery v poslední pětiminutovce prvního poločasu. Nejprve Santiago Cazorla proměnil penaltu za faul, chvíli nato Oxlade-Chamberlain poslal přesnou přízemní přihrávku ve vápně Dannymu Welbeckovi a čtyřiadvacetiletý útočník se trefil počtvrté v sezoně. Londýnské derby zdramatizoval gólem v 54. minutě Cheikhou Kouyaté, Arsenal ale těsné vítězství udržel a West Ham porazil poosmé v řadě.

Další derby z opačného koutu tabulky mezi Queens Park Rangers a Crystal Palace skončilo 0:0. Hosty vedl poprvé po odvolání kouče Warnocka dosavadní asistent Keith Millen. Stejným výsledkem skončilo utkání mezi Aston Villou a Sunderlandem, který vyrovnal klubový rekord ze sezony 1901/02, když ve čtyřech venkovních zápasech v řadě neinkasoval.

Newcastle otočil zápas s Evertonem a zvítězil 3:2. V páté minutě otevřel skóre útočník hostů Arouna Koné, který se trefil při svém prvním startu v základní sestavě liverpoolského celku.

Stejný počin se mu v minulosti povedl i za Wigan, Hannover, PSV Eindhoven a Kerkrade. Cissé, Pérez a Colback se ale postarali o obrat. V závěru pouze snížil Mirallas, „Straky“ tak po třech porážkách poprvé vyhrály.