Leicester ve šlágru kola remizoval s United, Vardy zaznamenal rekordní trefu

18:18aktualizováno  21:06
LONDÝN - Útočník Leicesteru Jamie Vardy skóroval v jedenáctém zápase anglické fotbalové ligy v řadě a překonal rekord Ruuda van Nistelrooije. Leicester remizoval s Manchesterem United 1:1 a je o skóre druhý za Manchesterem City, který si připsal po výhře 3:1 nad Southamptonem první tříbodový zisk v listopadu. Everton v závěru přišel o vedení v Bournemouthu a remizoval 3:3.

A je tam! Jamie Vardy se raduje z gólu. foto: Reuters

Vardy začal sérii 29. srpna na hřišti Bournemouthu (1:1) a v sobotu mohl rekordní zápis slavit v 24. minutě, když se prosadil po Fuchsově přihrávce.

V těchto jedenácti zápasech dal anglický reprezentant celkem 13 branek. Dosavadní rekordman Van Nistelrooij držel sérii v dresu United v roce 2003 během dvou ročníků.

Právě bývalý nizozemský útočník na twitteru Vardymu poblahopřál: „Dobrá práce! Jsi teď jednička a zasloužil sis to.“

Vardy je rekordmanem Premier League, která byla založena roku 1992. Zároveň vyrovnal historický rekord Stana Mortensena z Blackpoolu, který se v anglické nejvyšší soutěži prosadil v 11 duelech v řadě v sezoně 1950/51.

Anthony Martial z United (vpravo) by v jiné reprezentace našel místo na...
A je tam! Jamie Vardy se raduje z gólu.

Osmadvacetiletý forvard navíc vstřelil v tomto ročníku už 14 gólů, žádný jiný hráč Leicesteru stejný počin v jedné sezoně nedokázal.

„Rudí ďáblové“ ale dokázali v závěru poločasu vyrovnat, první gól za United po příchodu z Bayernu Mnichov vstřelil Schweinsteiger. Stal se prvním německým fotbalistou, který se za celek z Manchesteru prosadil.

Krátce po změně stran mohl přidat druhou branku, jeho hlavičku ale zneškodnil Schmeichel. V 66. minutě mohl naopak za domácí skórovat Ulloa, výborným zákrokem se ale prezentoval gólman Manchesteru De Gea.

„Citizens“ sice nastoupili k zápasu se Southamptonem bez zraněných Harta, Kompanyho či Mangaly, přesto už po dvaceti minutách vedli 2:0.

Nejprve po Sterlingově přihrávce otevřel skóre belgický reprezentant De Bruyne, na nějž navázal první brankou v dresu Manchesteru City Delph. Kontaktní gól mohl vstřelit Van Dijk, trefil však břevno.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo

Aston Villa - Watford 2:3 (41. Richards, 89. Ayew - 17. Ighalo, 69. vlastní Hutton, 85. Deeney)

Bournemouth - Everton 3:3 (87. a 90.+7 Stanislas, 79. Smith - 25. Funes Mori, 36. Lukaku, 90.+5 Barkley)

Crystal Palace - Newcastle 5:1 (14. a 90.+3 McArthur, 17. a 47. Bolasie, 41. Zaha - 10. Cissé)

Manchester City - Southampton 3:1 (9. De Bruyne, 20. Delph, 69. Kolarov - 49. Long)

Sunderland - Stoke 2:0 (82. Van Aanholt, 84. Watmore)

Leicester - Manchester United 1:1 (24. Vardy - 45.+1 Schweinsteiger)

Krátce po změně stran snížil Long, který nastoupil na hrotu útoku Southamptonu kvůli zranění Pellého.

City v tomto ročníku při absenci stopera Kompanyho pokaždé inkasovalo. Uklidňující branku pro domácí vstřelil po centru De Bruyneho levou nohou Kolarov. Southampton poprvé v sezoně prohrál na hřišti soupeře.

Fotbalisté Evertonu se v Bournemouthu poprvé v sezoně prosadili po standardní situaci, když Barkleyho rohový kop zužitkoval Funes Mori.

Argentinský obránce vstřelil premiérový gól za liverpoolský celek, do kterého v létě přišel z River Plate. Nováček inkasoval v prvním dějství ještě jednou, formu potvrdil útočník Lukaku, jenž v posledních osmi zápasech zaznamenal stejný počet gólů.

Už to vypadalo, že Everton výhru bez problémů pohlídá, závěr byl ale velmi hektický. Střídající Smith nejprve snížil na 1:2 a v 87. minutě vyrovnal záložník Stanislas.

Everton se v páté minutě nastavení dostal znovu do vedení zásluhou Barkleyho, přesto na tříbodový zisk nedosáhl. Tři minuty nato totiž znovu dokázal srovnat tentokrát na konečných 3:3 Stanislas.

Aston Villa prohrála 2:3 s Watfordem a vyrovnala klubový rekord, když v třinácti zápasech v řadě nedokázala zvítězit.

Jedinou výhru v tomto ročníku si připsala v úvodním kole na hřišti Bournemouthu (1:0). Birminghamský celek je v tabulce poslední s pouhými pěti body, na nesestupovou 17. pozici jich ztrácí sedm.

Trenér Crystal Palace Alan Pardew oslavil 100. výhru v Premier League. Jeho tým deklasoval 5:1 Newcastle, ve kterém kouč působil v letech 2010 až 2015.