Chelsea se proti Sunderlandu neprosadila, na druhé místo poskočilo City

16:43aktualizováno  30. listopadu 19:59
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea remizovali v anglické lize na hřišti Sunderlandu 0:0 a potřetí v sezoně ztratili body. Zůstávají ale v čele tabulky s šestibodovým náskokem. Druzí jsou fotbalisté Manchesteru City, kteří porazili Southampton.

Diego Costa z Chelsea vede míč. Cestu se mu snaží zatarasit Wes Brown. foto: Reuters

Arsenal po dvou porážkách zvítězil na hřišti West Bromwiche 1:0, branku vstřelil v 60. minutě Danny Welbeck. Záložník Tomáš Rosický do duelu nezasáhl. Manchester United porazil Hull 3:0 a je na čtvrtém místě, zranil se mu však Ángel di María.

V prvním poločase zápasu mezi Sunderlandem a Chelsea si připsaly oba celky střelu, jež skončila na brankové konstrukci. Nejprve záložník „Blues“ Willian přízemním pokusem trefil levou tyč, na druhé straně se k odraženému míči dostal Vergini, při snaze překonat Courtoise ale orazítkoval břevno.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo

West Bromwich - Arsenal 0:1 (60. Welbeck)

Burnley - Aston Villa 1:1 (87. Ings z pen. - 38. Cole), Liverpool - Stoke 1:0 (85. Johnson)

Manchester United - Hull 3:0 (16. Smalling, 42. Rooney, 66. Van Persie)

QPR - Leicester 3:2 (37. vlastní Morgan, 45. Fer, 73. Austin - 4. Cambiasso, 67. Schlupp)

Swansea - Crystal Palace 1:1 (15. Bony - 25. Jedinak z pen.)

West Ham United - Newcastle 1:0 (56. Cresswell),

Sunderland - Chelsea 0:0

Southampton - Manchester City 0:3 (51. Y. Touré, 80. Lampard, 88. Clichy)

Tottenham - Everton 2:1 (21. Eriksen, 45. Soldado - 15. Mirallas).

Zajímavé šance si domácí vypracovali v závěru utkání, stav ale zůstal bez branek. Chelsea naposledy nedokázala skórovat na hřišti soupeře v březnu, zároveň se jí ale povedlo poprvé v sezoně udržet venku čisté konto. Sunderland v probíhajícím ligovém ročníku už počtvrté remizoval 0:0.

V prvním poločase nevyslali hráči West Bromwiche jedinou střelu, Arsenal se však navzdory převaze neprosadil. Po hodině hry ale „Kanonýry“ dostal do vedení třetí ligovou trefou v sezoně Welbeck, který si ve vápně naskočil na Cazorlův centr.

V 81. minutě se dostal do šance nejlepší střelec domácích Berahino, trefil však pouze břevno. West Bromwich tak poosmé v řadě nedokázal Arsenal v lize porazit.

Už ve 14. minutě duelu mezi Manchesterem United a Hullem musel kvůli zranění odstoupit Di María. „Rudí ďáblové“ si přesto se soupeřem z opačného konce tabulky poradili. Skóre otevřel o dvě minuty později Chris Smalling, pro kterého to byl třetí gól v Premier League, z toho dvakrát se trefil do sítě Hullu.

Na 2:0 zvýšil po Van Persieho přihrávce Wayne Rooney, který si připsal pátou trefu v sezoně. Robin van Persie se nakonec sám prosadil v 66. minutě, z gólu za Manchester se radoval poprvé od 26. října. United se proti Hullu daří, porazili jej podesáté za sebou.

West Ham zdolal zásluhou Aarona Cresswella Newcastle 1:0 a posunul se na pátou pozici. „Strakám“ se nepovedlo vyhrát pošesté za sebou.

Lee Cattermole ze Sunderlandu si kryje míč před Willianem.
Diego Costa z Chelsea vede míč. Cestu se mu snaží zatarasit Wes Brown.
Trenéři v akci. José Mourinho (vlevo) a Gustavo Poyet.
Santiago Vergini (vlevo) v souboji s Edenem Hazardem.

Stejným poměrem uspěl také Liverpool, o jehož výhře nad Stoke rozhodl v 85. minutě Glen Johnson, který dorazil Lambertovu střelu, jež se odrazila od břevna. Stoke nevyhrálo na stadionu Anfield potřicáté v řadě a v posledních devíti utkáních na hřišti Liverpoolu nevstřelilo jediný gól.

Swansea remizovala s Crystal Palace 1:1. Po čtvrthodině hry otevřel skóre Wilfried Bony, s šesti brankami nejlepší střelec „Labutí“, o deset minut později ale z penalty vyrovnal Mile Jedinak. Australský záložník se trefil v posledních osmi duelech pětkrát.

Duel sousedů v tabulce patřil City

Obhájci titulu z Manchesteru City šli za úspěchem v utkání proti Southamptonu od samého začátku. V prvním poločase se marně dožadovali penalty po faulu na strůjce úterního triumfu nad Bayernem Mnichov Sergia Agüera. K překvapení všech byl místo toho Argentinec, pro nějž to byl jubilejní 100. start v anglické lize, potrestán žlutou kartou.

Gólu se City dočkali až krátce po změně stran zásluhou přízemní střely Yayi Tourého. Nezbrzdilo je ani oslabení, když byl po druhé žluté kartě vyloučen čtvrt hodiny před koncem francouzský záložník Eliaquim Mangala.

Trenéru Manuelu Pellegrinimu totiž vyšla střídání a po spolupráci náhradníků Jamese Milnera a Franka Lamparda vstřelil pojišťovací gól druhý jmenovaný. Agüero se tentokrát proměnil v nahrávače, po první trefě připravil po brejku po levé straně i závěrečný gól pro Gaëla Clichyho.