Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Arsenal jen remizoval a nevyužil možnost posunout se do čela, Liverpool padl

Petr Čech

19:01aktualizováno  19:20
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance remizovali v londýnském derby v anglické lize s Tottenhamem 1:1 a nevyužili možnost posunout se do čela tabulky. Na prvním místě i přes remízu 0:0 na hřišti Aston Villy zůstal Manchester City. Neuspěl ani Liverpool, jenž si proti Crystal Palace připsal první porážku pod trenérem Jürgenem Kloppem.

Suboj o míč. Alexis Sanchéz (vlevo) vs. Christian Eriksen. foto: Reuters

Tottenham byl v prvním poločase na hřišti Arsenalu aktivnější a v 32. minutě se dostal do vedení. Čecha překonal Kane, jenž v posledních čtyřech soutěžních utkáních vstřelil šest branek.

Druhé dějství přineslo několik šancí na obou stranách, blízko vyrovnání byl Giroud, který trefil břevno. Domácímu kouči Arsénu Wengerovi se vydařilo střídání, když v 74. minutě poslal do hry Gibbse a ten o chvíli později vyrovnal.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo

Aston Villa - Manchester City 0:0

Arsenal - Tottenham 1:1 (77. Gibbs - 32. Kane)

Liverpool - Crystal Palace 1:2 (42. Coutinho - 21. Bolasie, 82. Dann).

Asistenci si připsal Özil, který jako první hráč v Premier League dokázal přihrát na gól v šesti zápasech za sebou.

Kouč „Citizens“ Manuel Pellegrini musel v 25. minutě duelu na půdě Aston Villy vystřídat zraněného Bonyho, který v poslední době dostával šanci při absenci Agüera.

Vážnějších příležitostí k vidění v prvním poločase příliš nebylo, po změně stran ale přidali hosté na aktivitě. Přesto gólmana Guzana nedokázali překonat, v závěru navíc Fernando nastřelil břevno.

Domácí odehráli první zápas pod francouzským trenérem Rémim Gardem a ukončili sérii sedmi porážek. Přesto birminghamský celek zůstal poslední s pětibodovou ztrátou na nesestupovou 17. pozici.

Mizérie pokračuje. Chelsea v lize znovu prohrála, nestačila na Stoke

Aston Villa ani jednou přímo neohrozila gólmana Harta a v šesti z posledních osmi vzájemných ligových zápasů nevstřelila branku.

Německý kouč Jürgen Klopp poprvé s Liverpoolem nebodoval. Jeho svěřenci podlehli Crystal Palace 1:2, rozhodující branku dal v 82. minutě stoper Dann.

„Reds“ tak ukončili sérii šesti ligových zápasů bez prohry, Crystal Palace se poprvé po třech zápasech radoval ze tří bodů.