Čechův Arsenal porazil Everton, Chelsea prohrála. V čele ligy je City

18:13aktualizováno  25. října 20:38
LONDÝN - Šlágr 10. kola anglické Premier League mezi Manchesterem United a City skončil bezbrankovou remízou, hosté přesto poskočili na první místo tabulky před Arsenal. Chelsea je stále v krizi: prohrála i ve West Hamu, kde dohrávala zápas o deseti.

Zklamaný Nemanja Matič kráčí do kabin po utkání na půdě West Hamu. foto: Reuters

West Ham šel díky postavení v tabulce do duelu s Chelsea v pozici mírného favorita a tu potvrdil v 17. minutě Mauro Zárate, který se trefil pohotově a přesně k tyči.

Blues navíc oslabil záložník Nemanja Matič, když v závěru prvního poločasu dostal během deseti minut dvě žluté karty.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo

Aston Villa - Swansea 1:2 (62. J. Ayew - 68. Sigurdsson, 87. A. Ayew)

Leicester - Crystal Palace 1:0 (59. Vardy)

Norwich - West Bromwich 0:1 (46. Rondón)

Stoke - Watford 0:2 (43. Deeney, 69. Abdi

West Ham United - Chelsea 2:1 (17. Zárate, 79. Carroll - 56. Cahill)

Arsenal - Everton 2:1 (36. Giroud, 38. Koscielny - 44. Barkley)

Sunderland - Newcastle 3:0 (45.+3 Johnson z pen., 65. Jones, 86. Fletcher)

Bournemouth - Tottenham 1:5 (1. Ritchie - 9. z pen., 56. a 63. Kane, 17. Dembélé, 29. Lamela)

Manchester United - Manchester City 0:0

Liverpool - Southampton 1:1 (77. Benteke - 86. Mané).

Chelsea se podařilo vyrovnat v 56. minutě zásluhou dělovky stopera Garyho Cahilla po rohovém kopu.

Poslední slovo však měl útočník West Hamu Andy Carroll, který vystřídal střelce Zárateho a po deseti minutách hlavou rozhodl. „Blues“ tak mají po deseti kolech na kontě pět porážek, v předchozí mistrovské sezoně přitom prohráli jen třikrát.

Trenér José Mourinho, o jehož konci v Chelsea se po nevydařeném úvodu sezony spekuluje, byl o poločasové přestávce vykázán na tribunu.

Portugalský kouč musel opustit lavičku, protože si vyžádal schůzku se sudími, kde si chtěl stěžovat na Matičovo vyloučení a neuznaný gól.

Arsenal s brankářem Petrem Čechem zdolal doma Everton 2:1. Kanonýři rozhodli dvěma góly během dvou minut.

Nejprve se trefil Olivier Giroud hlavou po centru Mesuta Özila, vzápětí lízl přímý kop Santiho Cazorly stoper Laurent Koscielny a zvýšil.

Čech přišel o 170. čisté konto, kterým by vyrovnal rekord soutěže Davida Jamese, kvůli smolné teči spoluhráče Gabriela. Ten srazil těsně před pauzou do protipohybu českého brankáře střelu Rosse Barkleyho.

Seamus Coleman (vlevo) z Evertonu se snaží zastavit Alexise Sanchéze.

V souboji dvou nad očekávání hrajících týmů byl úspěšnější Leicester, který zdolal díky desáté brance nejlepšího střelce soutěže Jamieho Vardyho v sezoně Crystal Palace 1:0 a v tabulce drží páté místo.

Předposlední Aston Villa nadále čeká na druhé vítězství v sezoně. Doma sice vedla nad Swansea po premiérové brance Jordana Ayewa, ale velšský soupeř vyrovnal zásluhou Gylfiho Sigurdssona a skóre těsně před koncem zvrátil bratr záložníka Aston Villy André Ayew na konečných 2:1.

Před Chelsea se dostal i nováček Watford, jemuž se podařilo získat třetí výhru v sezoně na hřišti Stoke.

Nedělní menu nabídlo očekávané manchesterské derby, to ale skončilo poprvé od listopadu 2010 remízou.

Utkání nepřineslo v prvním poločase žádnou vážnější šanci, diváci na Old Trafford dokonce neviděli jedinou střelu na branku.

Po změně stran byli aktivnější United, Matův únik zastavil gólman Hart, v 84. minutě trefil střídající Lingard břevno. Hart si poradil i se Smallingovou přízemní střelou k tyči.