Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Souboj o Manchester ovládlo počtvrté v řadě City, bitvu rozlouskl Agüero

16:53aktualizováno  19:56
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru City zdolali v městském derby United 1:0 a na vedoucí Chelsea ztrácejí na třetím místě anglické ligy šest bodů.

Gól! Fotbalisté Manchesteru City se radují ze vstřelené branky. foto: Reuters

Jedinou branku zápasu vstřelil krátce po hodině hry Argentinec Sergio Agüero, který se díky této trefě stal nejlepším střelcem City v derby. Jeho zásah byl zároveň stou brankou v historii vzájemných zápasů v Premier League.

Šestadvacetiletý útočník přitom mohl skórovat už v prvním poločase, ale gólman United David De Gea obě jeho šance z osmé a jedenadvacáté minuty zneškodnil. Poté během sedmi minut dostal dvě žluté karty obránce hostů Chris Smalling a United museli od 39. minuty dohrávat v deseti.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo

Manchester City - Manchester United 1:0 (63. Agüero)

Aston Villa - Tottenham 1:2 (16. Weimann - 84. Chadli, 90. Kane).

O sobotních zápasech čtěte ZDE.

Po změně stran už přišla chvíle Agüera, který si v šestnáctce naběhl na přízemní centr Gaëla Clichyho a střelou pod břevno nedal gólmanovi United šanci.

Chvíli nato se návratu na trávník dočkal ofenzivní záložník Samir Nasri, který kvůli zranění kolena nehrál za City více než měsíc a půl. Ani on ani nikdo další však již s výsledkem pohnout nedokázal a „Citizens“ tak ovládli městské derby počtvrté v řadě.

Hosté navíc přišli o obránce Marcose Roja, který si při pokusu o skluz vykloubil rameno a musel hřiště opustit na nosítkách. „Musíme počkat do pondělí, nevíme, na jak dlouho to bude. Ale nemyslím si, že bude v sobotu hrát,“ uvedl kouč Louis Van Gaal.

United mají po deseti zápasech na kontě jen 13 bodů, což je nejméně od sezony 1986/87. Zároveň mají víc obdržených branek (14) než získaných bodů. Za posledních 40 let je tomu tak v této fázi ligové soutěže teprve potřetí.

Souboj o míč. Robin van Persie (vlevo) vs. Martin Demichelis.
Wayne Rooney přehlavičkoval Jesuse Navase.
Zákrok! Brankář United David De Gea likviduje střelecký pokus Sergia Agüera.
Červená karta. Pro Chrise Smallinga duel předčasně skončil.

Fotbalisté Aston Villy ztratili v závěru zápasu vedení nad Tottenhamem a po prohře 1:2 jsou v anglické lize pošesté v řadě bez bodového zisku. Ačkoli se domácí ujali brzy vedení zásluhou Andrease Weimanna, nakonec šestá prohra v řadě prohloubila jejich výsledkovou krizi. Vše podstatné se zrodilo v závěrečné půlhodině.

Nejprve byl za políček do tváře záložníka Ryna Masona vyloučen domácí Christian Benteke a hosté pak v závěrečných minutách po trefách Nacera Chadliho a Harryho Kanea otočili výsledek.