Angerer obhájil vítězství ve Světovém poháru

15:19
DRAMMEN - Německý běžec na lyžích Tobias Angerer obhájil loňské vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru. Vítěz seriálu Tour de Ski přitom k vítězství nepotřeboval ani nastoupit do závodu, protože i druhý muž pořadí, Alexandr Legkov z Ruska, dnešní sprint vynechává.

Tobias Angerer foto: AFP

Angerer tak bude mít po dnešku tři závody před koncem sezony nedostižný náskok 378 bodů. Německému lyžaři, jenž za měsíc oslaví třicetiny, pomohl k obhajobě vítězství v SP právě triumf v nově založeném seriálu Tour de Ski, jenž byl honorován 400 body.

Vedle toho rodák z Traunsteinu vyhrál dva závody Světového poháru. Na mistrovství světa v Sapporu získal univerzální běžec, jenž je schopen uspět ve sprintu i na trati 30 km, stříbrnou a bronzovou medaili.

Díky Angererovu triumfu tak zůstává křišťálový glóbus už čtvrtý rok v německých rukou. Jeho předchůdci na trůnu byli Axel Teichmann a René Sommerfeldt.