1. dubna 2018 22:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Americký čahoun slaví životní triumf. Isner ovládl turnaj Masters v Miami

John Isner ve finále Miami Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Isner ve finále Miami Open. | foto: ČTK/AP

Miami (USA) Americký tenista John Isner porazil ve finále turnaje v Miami 6:7, 6:4, 6:4 Němce Alexandera Zvereva a získal nejcennější titul v kariéře. Dvaatřicetiletý přemožitel Jiřího Veselého z druhého kola vyhrál turnaj série Masters poprvé v životě, podařilo se mu na čtvrtý finálový pokus.

Čtrnáctý nasazený Isner si v utkání o titul pomohl 18 esy a turnajové čtyřce Zverevovi nedovolil proměnit ani jeden ze tří brejbolů. Po prohře 4:7 v tie-breaku prvního setu prolomil v následujících sadách 208 cm vysoký Isner soupeřovo podání vždy v devátém gamu na 5:4 a pokaždé set dopodával.

John Isner (vlevo) a Alexander Zverev před finále Miami Open 2018.

Alexander Zverev ve finále turnaje Miami Open proti Johnu Isnerovi.

Isner proměnil po dvou a půl hodinách první mečbol a získal třináctý titul v kariéře. Premiérové vítězství na turnaji Masters vybojoval jako nejstarší hráč v historii.

Turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch)

Muži (dotace 7 972 535 dolarů):

Dvouhra - finále: Isner (14-USA) - A. Zverev (4-Něm.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4.

Už po semifinálové výhře nad vítězem z Indian Wells Juanem Martínem del Potrem měl Isner jistotu, že v novém žebříčku předstihne Jacka Socka a Sama Querreyho a stane z trojky americkou jedničkou.

Dvacetiletý Zverev ve čtvrtém vzájemném duelu s Isnerem poprvé neuspěl a nepřidal třetí titul série Masters po loňských triumfech v Římě a Montrealu. Porážkou ve svém prvním letošním finále nevyužil šanci posunout se na třetí místo ve světovém žebříčku za legendy Rafaela Nadala a Rogera Federera, ale bude nově čtvrtý.